Ambitny plan mistrza Polski. Legia stara się o czołowego zawodnika z ligi portugalskiej?!

Poznaliśmy triumfatora PKO BP Ekstraklasy sezonu 2020/2021. Po tytuł sięgnęła Legia Warszawa. Tym samym zespół ze stolicy naszego kraju może powoli przygotowywać się do walki o udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Jeśli wierzyć doniesieniom mediów, ambicje Legii są spore. Warszawski zespół jest bowiem zainteresowany piłkarzem z portugalskiej ekstraklasy. To Ryan Gauld. 

Wygranie tytułu mistrzowskiego wiąże się z dużym wyzwaniem. Mowa oczywiście o udziale w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. W ostatnich latach nasze zespoły notowały dotkliwe porażki, czasem nawet kompromitacje. Jak będzie tym razem? Z pewnością w szeregach Legii panuje nadzieja, iż w tym roku uda się powtórzyć sukces z sezonu 2016/2017, jakim był awans do fazy grupowej LM.

Interesujące nazwisko na liście Legii

Aby osiągnąć ten cel, ważne jest odpowiednie wzmocnienie zespołu. Wygląda na to, że Legia Warszawa ma na swojej liście kilku ciekawych zawodników. Jak twierdzi serwis meczyki.pl, jednym z nich jest Ryan Gauld. 25-letni Szkot występuje obecnie w Farense. To zespół z portugalskiej ekstraklasy. Choć klub Gaulda najprawdopodobniej pożegna się z najwyższą klasą rozgrywkową, to wszystko wskazuje na to, iż ofensywny piłkarz nie będzie musiał grać w drugiej lidze.

Za sprawą bardzo dobrej postawy i 8 goli oraz 6 asyst w 29 ligowych występach, Ryan Gauld wzbudza zainteresowanie nie tylko ekip z samej czołówki Liga NOS, ale również zespołów z innych krajów. W tym gronie jest Legia Warszawa. Co istotne, obecny kontrakt Szkota obowiązuje tylko do końca tego sezonu. Pozostaje pytanie, czy Gauld wybierze ofertę mistrza PKO BP Ekstraklasy kosztem propozycji z Anglii czy Portugalii.