Andre Silva wita się z LaLiga. Świetny mecz Portugalczyka!

Często krytykowany w Serie A, Andre Silva postanowił poszukać nowych wyzwań w Hiszpanii. Portugalczyk już w pierwszej kolejce zaskoczył wszystkich kibiców świetnym występem. Czy jesteśmy świadkami prawdziwej „odbudowy” piłkarza?

Warto przypomnieć, że ponad rok temu Andre Silva przeniósł się z FC Porto do Milanu za około 38 milionów euro. Przechodzący prawdziwą rewolucje włoski klub ściągnął Portugalczyka, by ten odpowiadał w drużynie za regularne strzelanie bramek. Rzeczywistość była zupełnie inna. Silva nie za bardzo odnajdywał się w Serie A, a trenerzy „Rossoneri”, czyli najpierw Vincenzo Montella, a następnie Gennaro Gattuso nie dali piłkarzowi odpowiedni kredyt zaufania w lidze. Inaczej wyglądała sytuacja w europejskich pucharach. Andre Silva w Lidze Europy spisywał się bardzo dobrze, czego dowodem było 6 trafień na 10 spotkań Milanu. Ostatecznie Portugalczyk skończył sezon z 10 bramkami na 40 spotkań, spędzając na boisku niecałe 2000 minut.

Transfer Gonzalo Higuaina do klubu dał jasny sygnał Andre, że letnie okno transferowe to idealny czas, by poszukać swojej szansy w innym zespole. Wybór padł na Sevillę. Silva dołączył do hiszpańskiej drużyny na zasadzie rocznego wypożyczenia. Podczas umowy między klubami wpisany został podpunkt, który pozwala Hiszpanom na wykup zawodnika po sezonie za 30 milionów euro.

Już pierwszy ligowy mecz pozwoli włodarzom Sevilli na przemyślenie opcji wykupu, bowiem Andre Silva w spotkaniu z Vallecano zanotował hat-tricka, przyczyniając się mocno do zwycięstwa swojej drużyny 4-1.  Oczywiście mecz z beniaminkiem La Liga nie można traktować jako odpowiedź, czy wypożyczenie Silvy to świetny ruch transferowy, ale z pewnością trzy bramki w debiutanckim spotkaniu w lidze pozwolą Portugalczykowi odzyskać odpowiednią pewność siebie.

Przed Andre Silva naprawdę ważny sezon. Jeśli piłkarz spisze się dobrze na wypożyczeniu w Sevilli, to hiszpański klub z pewnością wykupi zawodnika. Udany sezon w takim zespole jak „Sevillistas” może otworzyć w przyszłości także drzwi do większego klubu. Trzeba cały czas pamiętać, że Silva w listopadzie skończy dopiero 23 lata, więc tak naprawdę cała kariera jeszcze przed Portugalczykiem, a przeciętny sezon w Milanie może być w jego piłkarskiej historii mało znaczącym epizodem.

Zakład bez ryzyka w Fortunie. Możesz wejść i odebrać go właśnie w tym momencie

 

Komentarze

komentarzy