Andreas Christensen o krok od przenosin do nowego klubu!

Andreas Christensen nie będzie kontynuować swojej kariery na Stamford Bridge. Kontrakt duńskiego obrońcy wygasa po obecnym sezonie. Według ostatnich doniesień mediów, 25-latek ustalił najważniejsze szczegóły umowy z nowym klubem. Mowa o Barcelonie.

Kariera Christensena w Chelsea miała swoje wzloty i upadki. W czasach, gdy zespół prowadził Antonio Conte, Duńczyk był dość ważnym ogniwem zespołu. Pod wodzą Maurizio Sarriego, 25-latek grał niewiele. Podobnie wyglądało to pod koniec przygody Franka Lamparda. Nową szansę w Londynie środkowy defensor otrzymał od Thomasa Tuchela, ponownie będąc kluczową częścią zespołu.

Christensen zostanie graczem Barcelony

W związku ze zmianą sytuacji, zarząd Chelsea chciał przedłużyć kontrakt 25-latka. Jak informowały angielskie media, obie strony doszły nawet do porozumienia, ale Christensen na ostatniej prostej zrezygnował z podpisu. Takie zachowanie nie spodobało się najważniejszym osobom w Chelsea, dlatego zerwano wszelki negocjacje i Christensen zaczął rozmawiać z innymi klubami.

Jak informuje m.in. Fabrizio Romano, Andreas Christensen najprawdopodobniej zostanie graczem Barcelony. 25-latek uzgodnił najważniejsze punkty umowy i już w przyszłym tygodniu obie strony mogą osiągnąć całkowite porozumienie.