Angel Gomes odejdzie z Manchesteru United? Anglika chce zakontraktować ligowy rywal!

Angel Gomes

Manchester United ma w swoich szeregach kilku młodych zawodników z obiecującymi perspektywami. Do tego grona z pewnością należy Angel Gomes. 19-latek rozegrał dla pierwszego zespołu „Czerwonych Diabłów” 10 spotkań. Być może, przygoda Anglika z drużyną zakończy się wraz z sezonem 2019/2020. Wszystko za sprawą obecnego kontraktu piłkarza.

Debiut w ekipie z Old Trafford Angel Gomes zanotował już w sezonie 2016/2017, gdy pojawił się na końcówkę rywalizacji z Crystal Palace w ramach ostatniej kolejki Premier League. Łącznie, ofensywny gracz rozegrał dla głównej drużyny 10 spotkań, spędzając na murawie nieco ponad 300 minut.

Niejasna kwestia kontraktu

Obecna umowa Angela Gomesa obowiązuje do 30 czerwca 2020 roku. W związku z tym, zawodnik może już prowadzić rozmowy z innymi klubami. Jak informuje serwis „Goal”, Manchester United liczy na to, że Anglik zdecyduje się na dalszą grę w barwach „Czerwonych Diabłów”. Piłkarz rzekomo odrzucił jednak ofertę kontraktu, który gwarantował 19-latkowi zarobki rzędu 30 tys. funtów tygodniowo.

Problemem może nie być pensja, ale rola, jaką Angel Gomes pełniłby w najbliższych latach. Zawodnik chce otrzymywać regularnie szanse. Ole Gunnar Solskjaer nie jest w stanie zagwarantować piłkarzowi pewnej liczby minut.

Chelsea faworytem

Według Luke’a Gardenera, faworytem do podpisania Angela Gomesa jest Chelsea. Co więcej, „The Blues” są przekonani, że 19-latek trafi wkrótce na Stamford Bridge. Agent zawodnika ma już prowadzić rozmowy z Mariną Granowskają.

Komentarze

komentarzy