Angielska piłka powoli ulega. VAR będzie testowany w Premier League!

Dyskusje na temat systemu VAR są cały czas żywe na angielskich boiskach. Coraz większa grupa osób otwarcie krytykuje brak tej technologii podczas spotkań Premier League. Wszystko wskazuje na to, że w końcu związek piłki w Anglii ulegnie i ten system będzie dostępny w trakcie ligowych rozgrywek. 

Niestety, nie stanie się to zbyt prędko. Jak na razie The FA postanowiło wprowadzić okres próbny dla tej technologii. Jak informuje dziś Sky Sports, podczas 15 meczów w tym sezonie Premier League będzie testowany system VAR. Kiedy rozpoczną się pierwsze próby? Już po przerwie reprezentacyjnej w trakcie spotkań rozgrywanych 15 września. Jest jednak jeden znaczący szczegół. Sędziowie na boisku nie będą mieli żadnego kontaktu z osobami siedzącymi za ekranem. Można zatem określić całe zjawisko jako offline system VAR.

Federacja piłkarska w Anglii ma bowiem cały czas mocne zastrzeżenia co do całego systemu. Pod lupę w Anglii brany jest pod uwagę finał mistrzostw świata w Rosji, kiedy to po wykorzystaniu systemu VAR, sędzia podjął dość kontrowersyjną decyzje, dyktując Francuzom rzut karny.

Patrząc jednak na wydarzenia, które miały miejsce w ostatnim ligowych spotkaniach Premier League, trudno uwierzyć, by ta technologia nie została wprowadzona w najbliższej przyszłości. W trakcie tylko jednego meczu, sędzia najpierw puścił gola, kiedy to zawodnik odbił piłkę ręką, a następnie nie podyktował ewidentnej jedenastki. Te wydarzenia miały miejsce podczas meczu Wolverhampton – Manchester City.

Można spodziewać się, że VAR będzie wprowadzony najwcześniej przed rozgrywkami 2019/2020. Przez cały obecny sezon, system będzie dokładnie sprawdzany oraz testowany przez związek. Biorąc jednak pod uwagę, że w pięciu najsilniejszych ligach na świecie, tylko w Premier League nie ma tej technologii, Anglia w końcu będzie musiała otworzyć się na ten system.

Zakład bez ryzyka w Fortunie. Możesz wejść i odebrać go właśnie w tym momencie