Angielski sędzia zawieszony. Powód? Kazał grać w „papier, kamień, nożyce”

 

Boiska piłkarskie wymagają kreatywności, ale dotychczas myśleliśmy, że tylko zawodników. Biorąc pod uwagę sędziów oczekuje się raczej czysto technicznej pracy i wypełnianiu swoich obowiązków zgodnie z przepisami. I chyba tak właśnie musi być – dostaliśmy dowód, że jakiekolwiek kombinowanie w przypadku arbitra może zakończyć się w nieprzyjemny sposób.

By poznać dość niecodzienną sytuację, musimy przenieść się do Anglii i kobiecych rozgrywek Women’s Super League. To właśnie tam przed spotkaniem Manchesteru City i Reading sędzia David McNamara zorientował się, że zapomniał zabrać ze sobą monety, służącej do losowania stron. By nie przedłużać, postanowił wprowadzić własne zasady i nakazał zawodniczkom zagrać w… popularną grę „papier, kamień, nożyce”.

Ta inicjatywa najwyraźniej nie spodobała się władzom, ponieważ FA postanowiło zawiesić arbitra na trzy tygodnie. McNamara na boiska wróci najprawdopodobniej 17 grudnia – kara ma obowiązywać od 26 listopada. Powinien być bardziej przygotowany i mieć przy sobie monetę. To było rozczarowujące, nieodpowiednie i bardzo nieprofesjonalne – stwierdziła Joannie Stimpson, stojąca na czele krajowej federacji sędzin piłkarskich. Cóż, nie wszędzie można liczyć na wyrozumiałość i poczucie humoru…

Swoją drogą bardzo ciekawe, co by było, gdyby to właśnie taki sposób rozpoczęcia gry wprowadzono na stałe. Zamiast niepewnej ręki arbitra kapitanowie sami decydowaliby o tym, kto bierze połowę, a kto piłkę. Pierwsze wizje są obiecujące:

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy