Anglia – Słowacja – data, godzina, transmisja

Czas na kolejne mecze 1/8 finału Euro 2024. W jednym z niedzielnych spotkań Anglicy zagrają ze Słowakami. O której godzinie jest mecz Anglia – Słowacja? Gdzie oglądać transmisję na żywo? Pojedynek rozpocznie się o godzinie 18:00, a jego transmisja dostępna będzie na TVP 2 i TVP Sport.

Informacje i statystyki przed meczem Anglia – Słowacja

Anglicy uważani są obecnie za głównych faworytów Euro 2024. Co prawda podopieczni Garetha Southgate’a nie zachwycili w fazie grupowej, ale ważniejszy od stylu gry jest wynik. Anglicy pokonali Serbów oraz zremisowali z Duńczykami i Słoweńcami. Na turnieju stracili tylko jednego gola, co potwierdza jak żelazną linią defensywy dysponują „Synowie Albionu”.

Słowacy to jedno z największych pozytywnych zaskoczeń Mistrzostw Europy. Francesco Calzona i jego zespół zaszokowali na inaugurację Euro 2024, pokonując Belgów. W drugiej kolejce Słowacja przegrała co prawda z Ukrainą, ale remis z Rumunią na zakończenie fazy grupowej dał awans zarówno Słowakom, jak i Rumunom.

Historia bezpośrednich pojedynków pokazuje jednak, że może to być wyjątkowo ciężka przeprawa dla Słowaków. Anglia wygrała bowiem pięć z sześciu do tej pory rozegranych bezpośrednich meczów, przy zaledwie jednym remisie. To mały promyczek nadziei dla Słowaków. Patrząc jednak jak poczynają sobie Anglicy, trudno uwierzyć w to, że Słowacja będzie w stanie sprawić aż taką niespodziankę i awansować do ćwierćfinału Euro 2024.

Typujemy, że Anglia wygra, ale w meczu nie padnie więcej, niż 2,5 bramki. Więcej o naszych analizach możesz przeczytać na tej stronie.

Kiedy i o której grają Anglia – Słowacja?

Mecz został zaplanowany na 30 czerwca i rozpocznie się o godzinie 18:00.

Gdzie odbędzie się mecz Anglia – Słowacja?

Anglicy i Słowacy zagrają na Veltins Arenie w Gelsenkirchen.

Gdzie będzie można obejrzeć transmisję z meczu Anglia – Słowacja?

Transmisja pojawi się zarówno na antenie TVP 2, jak i TVP Sport.

Kto będzie sędzią Anglia – Słowacja?

Zawody poprowadzi Halil Umut Meler. Turecki sędzia gwizdał między innymi pojedynek Polska – Austria.

Kto skomentuje mecz Anglia – Słowacja?

Komentatorami meczu Anglia – Słowacja będą Mateusz Borek i Robert Podoliński.