Antonio Conte chce pracować w Manchesterze United

Pod dużym znakiem zapytania stoi przyszłość Ole Gunnara Solskjaera w Manchesterze United. Zespół z Old Trafford pod wodzą norweskiego szkoleniowca notuje rozczarowujące wyniki. W każdej chwili Solskjaer może pożegnać się z posadą. Kto zostanie nowym trenerem „Czerwonych Diabłów”? Faworytem wydaje się Antonio Conte, który wyraził chęć podjęcia się wyzwania od zaraz.

Zaledwie czternaście punktów zdobyli piłkarze Manchesteru United w dziewięciu ligowych spotkaniach. W pięciu ostatnich starciach „Czerwone Diabły” zanotowały tylko jedno zwycięstwo, jeden remis oraz aż trzy porażki. Ostatni przegrany mecz to klęska z Liverpoolem 0:5. Nic dziwnego, że w siedzibie ekipy z Old Trafford coraz głośniej mówi się o zmianie trenera.

Conte zdecydowany

Kto może zostać następcą Solskjaera? Wszystko wskazuje na to, że tym człowiekiem jest Antonio Conte. Jak informuje m.in. Gianluca Di Marzio, włoski szkoleniowiec chętnie przejmie zespół w trakcie sezonu, co w przypadku propozycji od innych klubów nie byłoby takie oczywiste. Conte jest zdecydowany, by wrócić do Premier League i trafić na Old Trafford.

Piłka leży po stronie „Czerwonych Diabłów”. Wielokrotny mistrz Anglii musi podjąć ostateczną decyzję w sprawie przyszłości Solskjaera. Jeśli Norweg zostanie zwolniony, to zatrudnienie Conte nie powinno być żadnym problemem.