Antonio Conte odniósł się do wywiadu Christiana Eriksena

Zupełnie inaczej Christian Eriksen wyobrażał sobie swój pobyt w Interze. Jak na razie, duński pomocnik nie może wywalczyć miejsca w pierwszym składzie mediolańskiej ekipy. W jednym z ostatnich wywiadów, Eriksen otwarcie wyraził rozczarowanie zaistniałą sytuacją. Do słów zawodnika odniósł się trener klubu – Antonio Conte.

Bardzo mocno Christian Eriksen zabiegał o transfer w trakcie zimowego okna 2020. Były piłkarz Tottenhamu pod koniec stycznia dopiął swego, przenosząc się do Mediolanu. Od początku swojej przygody w Serie A, Eriksen nie może na dłuższej zagościć w wyjściowym składzie Interu. Sytuacja nie uległa zmianie także w trakcie obecnego sezonu.

Antonio Conte zareagował na słowa Eriksena

Duńczyk ewidentnie jest rozczarowany takim obrotem spraw. Piłkarz otwarcie wyraził swoje niezadowolenie podczas rozmowy z mediami, nie wykluczając transferu przy pierwszej okazji. Do dość zaskakujących słów zawodnika odniósł się Antonio Conte w trakcie wywiadu dla Gazetta dello Sport – Wszystkie decyzje, które podejmuję, są podyktowane dobrem klubu, a nie pojedynczego zawodnika.

Piłkarze muszą działać zgodnie z projektem, być konkurencyjni na poziomie ligowym i europejskim. Współczesny zawodnik musi być szybki, silni i wytrzymały. Uznaję tę aspekty jako obowiązkowe, gdy mówimy o takim klubie jak Inter – zakończył Antonio Conte.

Wypowiedź szkoleniowca Interu sugeruje, że Christian Eriksen może mieć pewne braki w kontekście wskazanych przez Antonio Conte cech. Z pewnością otwarte niezadowolenie Duńczyka nie spodoba się trenerowi mediolańskiej ekipy. Można przypuszczać, że Eriksen

 

 

Komentarze

komentarzy