Antonio Rudiger został piłkarzem Realu Madryt!

Poznaliśmy nowy klub Antonio Rudigera. Niemiecki defensor od sezonu 2022/2023 będzie występować w Realu Madryt. Jakiś czas temu 29-latek poinformował, iż nie przedłuży swojego kontraktu z Chelsea.

Antonio Rudiger trafił na Stamford Bridge w lipcu 2017 roku. Kariera niemieckiego obrońcy w Londynie miała swoje wzloty i upadki. W trakcie drugiego sezonu Franka Lamparda w roli szkoleniowca „The Blues”, Rudiger był już o krok od opuszczenia Chelsea. Sytuacja 29-latka uległa zmianie, gdy stery na Stamford Bridge przejął Thomas Tuchel, który od razu wprowadził Rudigera z powrotem do wyjściowego składu Chelsea.

Rudiger zawodnikiem Realu Madryt

Niemiecki piłkarz miał spory wpływ na sukces Chelsea w sezonie 2020/2021. Mowa oczywiście o wygraniu Ligi Mistrzów. W związku z tym, iż kontrakt defensora obowiązywał tylko do końca czerwca 2022 roku, zarząd Chelsea prowadził pewne rozmowy w sprawie przedłużenia umowy.

Obie strony nie zdołały dojść do porozumienia, dlatego Rudiger opuścił Stamford Bridge na zasadzie wolnego transferu i zasilił ekipę „Królewskich”.

Komentarze

komentarzy