Apel Marcusa Rashforda przyniósł efekt. Rząd Wielkiej Brytanii wesprze potrzebujących!

fot. Mirror

Wielu piłkarzy może brać przykład z Marcusa Rashforda. Anglik w czasie przerwy od rozgrywek bardzo aktywnie działał w kwestii pomocy potrzebującym. W ostatnim czasie, zawodnik Manchesteru United apelował do rządu Wielkiej Brytanii, by przywrócić bony żywnościowe dla biednych dzieci. Pod naciskiem gwiazdy „Czerwonych Diabłów” nastąpił przełom w tej sprawie.

Koronawirus wpłynął na funkcjonowanie wielu państw. Rządzący poszczególnych krajów starają się szukać oszczędności w każdym możliwym miejscu. W związku z kryzysem, Wielka Brytania wycofała bony żywnościowe dla dzieci w czasie wakacji.

Interwencja Marcusa Rashforda

Marcus Rashford napisał specjalny list i zaapelował do Borisa Johnsona, czyli premiera Wielkiej Brytanii, by przywrócić posiłki. Początkowo rząd negatywnie spoglądał na stanowisko zawodnika i odrzucił pomysł piłkarza.

Rząd przywraca posiłki

Determinacja reprezentanta Anglii była na tyle duża, iż Boris Johnson we wtorek poinformował, iż wszystkie dzieci, które kwalifikują się do bezpłatnych posiłków szkolnych w czasie wakacji otrzymają specjalne bony. Na wsparcie potrzebujących rząd wyda 120 milionów funtów.

W kontekście zmiany decyzji wypowiedział się Marcus Rashford, który nie tylko nie krył zadowolenia z wykonanej prace, ale również zaznaczył, iż na tym pomoc nie może się zakończyć.

Komentarze

komentarzy