Arkadiusz Milik coraz bliżej upragnionego transferu!

Milik Napoli
Arkadiusz Milik

Od wielu miesięcy ważą się losy Arkadiusza Milika. Polski napastnik najprawdopodobniej zakończy swoją przygodę z Napoli. Faworytem wyścigu o 26-letniego snajpera jest Juventus. Zespół z Turynu określił Milika jako priorytet do wzmocnienia ofensywy.

Nie jest żadną tajemnicą, iż Arkadiusz Milik chce dołączyć do Wojciecha Szczęsnego, by wspólnie reprezentować barwy „Starej Damy”. Mistrz Włoch przez pewien czas nie traktował jednak Polaka jako główny cel transferowy. W mediach pojawiało się wiele nazwisk, a Milik był po prostu jednym z nich.

Milik priorytetem

Być może przełomową informację podał Gianluca Di Marzio. Według wspomnianego źródła, Juventus określił Arkadiusza priorytetem do wzmocnienia pozycji napastnika. Osiągnięto już nawet podstawowe warunki kontraktu Polaka.

Pozostaje do uzgodnienia kwota transferu. Zarząd Juventusu bardzo chętnie włączyłby do transakcji Federico Bernardeschiego, który nie może liczyć na wystarczającą liczbę minut w Juventusie.

Wzmocnienia Napoli

Choć od początku rozmów, przedstawiciele neapolitańskiej ekipy przedstawili dość twarde warunki (około 40 milionów euro, przy czym kontrakt Milika ważny jest tylko do końca przyszłego sezonu), to wydaje się, że oba kluby ostatecznie powinny dojść do porozumienia.

W szczególności, ze Napoli realizuje wzmocnienia w ofensywie. Jeszcze we wtorek Victor Osimhen może zostać ogłoszony nowym graczem zespołu. 21-latek będzie kosztować włoski zespół 50 milionów euro podstawy.

Komentarze

komentarzy