Arkadiusz Milik o krok od transferu. Ostateczna decyzja w rękach Polaka!

Arkadiusz Milik

Nastąpił przełom w sprawie transferu Arkadiusza Milika. Według ostatnich doniesień mediów, Napoli doszło do porozumienia z Romą w kontekście sprzedaży polskiego napastnika. Wszystko zależy teraz od 26-latka. Jeśli Milik zdecyduje się na przeprowadzkę do Romy, to klub najprawdopodobniej opuści Edin Dzeko.

Przez wiele tygodni sytuacja Milika nie ulegała zmianie. W pewnym momencie Polak zaczął nawet rozważać pozostanie w Napoli do końca kontraktu. Ta opcja nie wydawała się najlepszym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę widmo spędzenia sezonu na trybunach przy mistrzostwach europy, które odbędą się w 2021 roku.

Arkadiusz Milik trafi do Romy?!

Być może przyszłość Milika zostanie rozstrzygnięta już w najbliższych dniach. Jak informuje bowiem Fabrizio Romano, Napoli ustaliło kwotę sprzedaży Polaka do Romy. Rzymski zespół razem z bonusami ma zapłacić 25 milionów euro. Ostateczna decyzja należy teraz do 26-latka.

Jeśli Arkadiusz Milik wybierze ofertę Romy, to najprawdopodobniej Edin Dzeko trafi do Juventusu. Mistrz Włoch od dawna rozważa sprowadzenie Bośniaka.

Ciekawe wzmocnienia

Ostatnie ruchy transferowe Romy mogą wzbudzać zainteresowanie. Kontrakt z zespołem na zasadzie wolnego transferu podpisał Pedro. Klub pracuje także nad transferem Marasha Kumbulli, który miałby trafić do drużyny na zasadzie wypożyczenia z opcją obligatoryjnego wykupu.