Arkadiusz Milik szybko rozstanie się z Marsylią?!

Pod koniec stycznia Arkadiusz Milik przeniósł się z Napoli do Marsylii. Niewykluczone, że polski napastnik zakończy swoją przygodę z francuskim zespołem już po sezonie 2020/2021. Wpływ na przyszłość 27-latka w Ligue 1 ma awans Marsylii do Ligi Mistrzów, a aktualnie na to się nie zanosi. 

Nieco desperacko Arkadiusz Milik poszukiwał klubu w zimowym oknie transferowym. Postawa 27-latka była całkowicie zrozumiała. Polak został odsunięty od kadry Napoli, dlatego musiał znaleźć klub, w którym otrzyma odpowiednią liczbę minut przed Euro 2020. Wybór padł na Marsylię, gdzie Milik gra całkiem przyzwoicie, co potwierdzają cztery gole w dziewięciu spotkaniach.

Milik opuści Francję?

Jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom mediów, Arkadiusz Milik nie zadomowi się na długo w Marsylii. Według RMC Sport, Polak pożegna się z Olympique Marsylią z powodu nieobecności francuskiej ekipy w Lidze Mistrzów podczas sezonu 2021/2022. Aktualnie zespół traci aż czternaście punktów do trzeciego Monaco, więc bardzo mało prawdopodobne jest, iż klub zagwarantuje sobie udział w tych prestiżowych rozgrywkach.

Na brak ofert Arkadiusz Milik raczej nie będzie narzekać. Jak twierdzi wspomniane źródło, zainteresowanie napastnikiem wykazują Juventus, Milan oraz Sevilla.