Arkadiusz Milik wystawiony na listę transferową?!

W mocno przeciętnym stylu Arkadiusz Milik rozpoczął nowy sezon Ligue 1. W związku z tym, iż Marsylia całkiem niedawno sprowadziła Luisa Suareza, który w imponującym stylu wszedł do drużyny, francuski klub ma rozważać sprzedaż reprezentanta Polski. Milik został zaoferowany kilku klubom.

W styczniu 2021 roku, Arkadiusz Milik przeniósł się z Napoli do Marsylii. Początkowo na zasadzie wypożyczenia. Start we Francji był dla Milika całkiem udany. W drugiej części sezonu 2020/2021, Polak strzelił 9 goli oraz zanotował 1 asystę w 15 ligowych meczach.

Podczas ostatniej kampanii, Milik dobrze spisywał się przede wszystkim w pucharach, zdobywając 8 bramek w Lidze Europy oraz Lidze Konferencji Europy, a także dorzucając 5 trafień w Pucharze Francji. Znacznie gorzej wyglądały statystyki Milika w Ligue 1, gdzie zanotował 7 goli w 23 występach.

Milik na liście transferowej?

Początek nowego sezonu w wykonaniu Arkadiusza Milika jest mocno przeciętny. 28-latek nie zdołał trafić do siatki w żadnym z dwóch pierwszych spotkań Ligue 1. Niewykluczone, że pod koniec okienka transferowego, Milik zmieni klub. Jak informuje francuski dziennikarz Karim Bennani, Milik został zaoferowany takim ekipom jak Everton, Manchester United oraz Juventus. Wszystkie trzy wspominane drużyny poszukują nowego napastnika na rynku transferowym.

Komentarze

komentarzy