Arsenal cierpi na przesyt bogactwa. Mesut Oezil nie zostanie zgłoszony do kadry?

Mesut Oezil
Mesut Oezil

W ostatni dzień okna transferowego Arsenal sfinalizował transfer Thomasa Parteya. O ile zarząd „Kanonierów” z pewnością może być zadowolony z pracy wykonanej w kontekście wzmocnień, to w przypadku sprzedaży lub wypożyczeń zawodników, nie jest tak kolorowo. W kadrze londyńskiej ekipy jest za dużo graczy. Kto na tym ucierpi? Jednym z kandydatów wydaje się Mesut Oezil.

Transfer Parteya, a przede wszystkim brak sprzedaży lub wypożyczeń m.in. Kolasinaca, Sokratisa czy Mustafiego powodują, że Mikel Arteta stanie przed bardzo trudną decyzją. Hiszpański szkoleniowiec do 20 października musi wybrać kadrę 25 zawodników zgłoszonych do Premier League. Maksymalnie siedemnastu z nich może nie mieć statusu „homegrown”.

Mesut Oezil pójdzie w odstawkę?

Kwestię przesytu bogactwa poruszył Charles Watts z Goal. Według wspomnianego dziennikarza, nie można wykluczyć, że do ligowych rozgrywek nie zostanie zgłoszony Mesut Oezil. Niemiecki pomocnik, który inkasuje 350 tys. funtów tygodniowo, nie rozegrał do tej pory ani jednego spotkania. Co więcej, Oezil nie znalazł się nawet w kadrze na mecze Carabao Cup.

Czy Oezil będzie zatem zawodnikiem, który pójdzie w odstawkę? Na ten moment nie jest to przesądzone. Oficjalna strona Premier League sugeruje, że piłkarzami niezarejestrowanymi są Pablo Mari oraz Cedric Soares. O ile w przypadku Hiszpana sytuacja może nie ulec zmianie, gdyż 27-latek leczy poważną kontuzję, to w przypadku Soaresa sprawa wygląda nieco inaczej. Soares zagrał już w nowym sezonie podczas starcia z Liverpoolem w Carabao Cup. Można zatem przypuszczać, że Arteta będzie liczyć na Portugalczyka w najbliższych tygodniach.

Komentarze

komentarzy