Arsenal dokona poważnego wzmocnienia? Finalizacja wypożyczenia Hiszpana na ostatniej prostej!

Arsenal zaczął działać

Do tej pory sympatycy Arsenalu nie mieli zbyt wielu okazji do radości podczas obecnego okienka transferowego. Być może jednak i dla nich zaświeci pewne światełko w tunelu. Wszystko za sprawą Daniego Ceballosa, który już niebawem może trafić na roczne wypożyczenie do Londynu.

22-latek jest otwarty na opuszczenie Bernabeu tego lata po dwóch frustrujących sezonach w barwach „Królewskich”. W poprzedniej kampanii pomocnik rozegrał kilkanaście spotkań od pierwszej minuty w La Liga, w tym zaledwie dwa od czasu powrotu do klubu Zidane’a.

Zgodnie z informacjami madryckiego dziennika „Marca”, Arsenal uzgodnił z piłkarzem roczną umowę wypożyczenia, w której nie zostanie jednak zawarta klauzula wykupu. Ceballos nadal ma ambicje, aby odnieść sukces w Madrycie i nie chce na stałe opuszczać stolicy Hiszpanii. Uważa się, że piłkarz postrzega „Kanonierów” jako idealne rozwiązanie krótkoterminowe, które pozwoli udowodnić francuskiemu menedżerowi swoją jakość.

Klub z Londynu ma zapłacić 100% wynagrodzenia Ceballosa, który rocznie pobiera około 3 miliony euro. Takie rozwiązanie jest idealne dla władz klubu, zważywszy na ograniczony budżet. Z tego wypożyczenia ucieszy się zapewne także Unai Emery, który ujawnił, że celem jego zespołu jest zakontraktowanie kilku nowych graczy.

– Naszym celem jest zdobycie trzech lub czterech graczy, którzy mogą naprawdę poprawić nasz skład. Jesteśmy bardzo, bardzo wymagający i po pierwsze mówimy o możliwości podpisania bardzo drogich zawodników. Nie chcę mówić póki co o nazwiskach, ale Dani Ceballos jest bardzo dobrym graczem.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy