Arsenal ma dość Williana? Klub czeka na oferty!

W ubiegłym roku Willian zakończył swoją wieloletnią przygodę z Chelsea, przenosząc się do lokalnego rywala – Arsenalu na zasadzie wolnego transferu. Brazylijczyk nie podbił jednak Emirates Stadium. Co więcej, 32-latek uznawany jest jako nietrafione wzmocnienie, dlatego ekipa „Kanonierów” najchętniej pożegnałaby się z ofensywnym graczem.

Podczas sezonu 2019/2020, Willian rozegrał bardzo przyzwoitą kampanię w barwach „The Blues” zdobywając 9 bramek oraz zaliczając 7 asyst w 36 ligowych występach. Brazylijczyk miał nadzieję, że klub spełni jego oczekiwania w kontekście trzyletniej umowy. Tak się jednak nie stało. Tym samym Willian po siedmiu latach opuścił Stamford Bridge, przechodząc do Arsenalu, z którym podpisał kontrakt na 36 miesięcy.

Szybkie rozstanie?

Arsenal miał nadzieję, że Willian utrzyma formę z sezonu 2019/2020. Postawa Brazylijczyka w barwach „Kanonierów” była jednak daleka od pożądanej. Wystarczy powiedzieć, że Willian strzelił raptem 1 gola oraz zaliczył 5 asyst w 25 ligowych meczach. Arsenal najchętniej pożegnałby się z zawodnikiem.

Jak informuje Fabrizio Romano, zarząd „Kanonierów” cały czas liczy na to, że Brazylijczyk opuści klub w letnim oknie transferowym. Nad przeprowadzką piłkarza pracuje agent 32-latka, który stara się znaleźć najlepsze rozwiązanie.