Arsenal potwierdził negocjacje w sprawie Superligi

Arsenal
Arsenal

Temat Superligi wciąż elektryzuje piłkarskich fanów. Jednym z klubów mających wziąć udział w tym przedsięwzięciu jest Arsenal. „Kanonierzy” potwierdzili jednak, że brali udział w dyskusji na ten temat, ale tylko z powodu „takiej konieczności”.  

Dyrektorzy Arsenalu zabrali głos w sprawie ostatnich medialnych doniesień. Większość dotyczyła tematu stworzenia odrębnej ligi, w której występowałyby najlepsze kluby w Europie.

– Arsenal nie był i nigdy nie będzie zainteresowany grą w lidze, która niejako osłabi Premier League. Ta liga jest wiodąca na świecie, więc nie chcemy działać w ten sposób, aby to zniszczyć. Widziałem sporo artykułów, które mówią, że jesteśmy jednym z klubów, który naciska na stworzenie Superligi. To nieprawda. Potwierdzamy jednak, że ciągle rozmawiamy o tym temacie, ponieważ taka jest nasza konieczność – stwierdził dyrektor Arsenalu, Vinai Venkatesham.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Głos w tej sprawie zabrał też inny z dyrektorów, Raúl Sanllehí, pracujący także wcześniej dla Europejskiego Stowarzyszenia Klubów:

– Jako odpowiedzialny za najlepsze europejskie kluby, musiałem sprawdzić wszystkie opcje na przyszłość. Jedną z nich mogła być oczywiście europejska Superliga. Mieliśmy zespół roboczy, który w tym uczestniczył, kiedy jeszcze pracowałem dla Barcelony. W jego skład wchodził także Ivan Gazidis, wówczas jeden z przedstawicieli Arsenalu. To była rozmowa, której nigdy nie ukrywaliśmy, nawet przed mniejszymi klubami – potwierdził Hiszpan.

Sanllehi dodatkowo zapytany, czy takie rozwiązanie ma w najbliższych latach szanse na powodzenia, odparł:

– Czy to plan na najbliższą przyszłość? Wątpię. Obecnie mamy umowę z UEFA, ale nie wiem co przyniesie przyszłość. Nie wyobrażam sobie w perspektywie krótkoterminowej radykalnych zmian.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy