Arsene Wenger niepokoi kibiców. Arsenal straci swoje gwiazdy w połowie sezonu?

Alexis Sanchez, Mesut Ozil
Alexis Sanchez wraz z Mesutem Oezilem mogą w styczniu opuścić klub (AP Photo/ Tim Ireland)

Podczas letniego okna, media praktycznie codziennie informowały nas o ewentualnych transferach Mesuta Oezila oraz Alexisa Sancheza. Ostatecznie podopieczni Wengera zostali w Londynie. Sytuacja ta może ulec zmianie już w styczniu. 

Najgłośniejszym tematem był bez wątpienia transfer Chilijczyka. Sanchez już w czerwcu był łączony z przeprowadzką m.in. do Manchesteru City czy Chelsea. Jego przyszłość w Arsenalu przez praktycznie trzy miesiące stała pod ogromnym znakiem zapytania. Transakcja związana z najlepszym piłkarzem „Kanonierów” nie została jednak przeprowadzona, bowiem na transfer nie zgodził się Arsene Wenger.

Podobna sytuacja była z Mesutem Oezilem, choć o niemieckiego pomocnika nie biło się aż tylu chętnych. W ostatnich dniach okna media informowały o zainteresowaniu piłkarzem Arsenalu przez Barcelonę, ale mało kto spodziewał się, że taki transfer może zostać zrealizowany.

Francuzowi ostatecznie udało się zatrzymać Sancheza wraz z Oezilem przynajmniej do zimowego okna, gdyż teraz trener Arsenalu nie gwarantuje, że obaj piłkarze pozostaną na Emirates Stadium.

Kiedy jesteś uczestnikiem takiej sytuacji, to musisz rozważyć bardzo dużo rozwiązań. Tak naprawdę wszystko jest możliwe.

Słowa Wengera wzbudziły oczywiście ogromną dyskusję wśród kibiców „Kanonierów”. Strata Mesuta i Alexisa już w styczniu może mieć ogromny wpływ na grę Arsenalu w końcówce sezonu. Trzeba mieć na uwadze jeszcze jeden, dość istotny fakt. Jeśli zespołu z Londynu nie sprzeda w najbliższym oknie Oezila i Sancheza, to straty klubu mogą sięgać nawet kilkudziesięciu milionów funtów.

Z drugiej jednak strony, Arsenal po zakończeniu letniego okna musiał zdawać sobie z tego sprawę. „Kanonierzy” nawet przy styczniowej sprzedaży stracą ogromną sumę pieniędzy. Jedno jest pewne, Arsene Wenger wraz z klubem staną za jakiś czas przed bardzo trudną decyzją, w której tak naprawdę nie ma jednego, słusznego wyjścia.

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka
+ do 400 zł bonusu!

Komentarze

komentarzy