Arsene Wenger wróci na ławkę trenerską? Francuz zgłosił gotowość!

Arsene Wenger

Już tylko oficjalny komunikat dzieli nas od rozpoczęcia pracy Ronalda Koemana w Barcelonie. 57-latek opuszcza tym samym reprezentację Holandii. Według doniesień mediów, rolę byłego trenera m.in. Evertonu chętnie przejmie Arsene Wenger.

Od ponad dwóch lat, Wenger nie prowadzi żadnego zespołu czy reprezentacji. Francuz pożegnał się z Arsenalem po ponad dwóch dekadach pobytu w londyńskiej drużynie. Wydawało się, że 70-latek szybko znajdzie nowe miejsce pracy.

Choć wielu dziennikarzy przymierzało szkoleniowca do kilku klubów, to Arsene Wenger do tej pory nie przejął żadnej ekipy. Co więcej, od listopada 2019 roku Francuz pełni rolę dyrektora ds. rozwoju sportowego w FIFA. Objęcie tej funkcji uciszyło spekulacje na temat potencjalnej, nowej drużyny 70-latka.

Arsene Wenger selekcjonerem kadry Holandii?

Bardzo ciekawe informacje przedstawia Jan Joost van Gangelen, prezenter Fox Sports. Według wspomnianego źródła, Wenger zaoferował się holenderskiemu związku piłki nożnej. Doświadczony szkoleniowiec jest w stanie przejąć rolę selekcjonera kadry piłkarskiej.

Spore nadzieje

Sympatycy „Oranje” wiążą spore nadzieje w kontekście przyszłorocznego Euro. Holandia bez większych problemów zagwarantowała sobie udział w tej prestiżowej imprezie, kończąc eliminacje na drugim miejscu w grupie C. Kadra Koemana musiała uznać wyższość reprezentacji Niemiec.

Komentarze

komentarzy