Artur Boruc wyróżniony przez kibiców Bournemouth. Został wybrany do jedenastki dekady!

boruc
(Zdjęcie: skysports.com)

Kibice Bournemouth za pośrednictwem „Daily Echo” wybrali swoją jedenastkę dekady. Wśród wyróżnionych piłkarzy znalazł się Artur Boruc, który oczywiście stanął na bramce „specjalnej drużyny”. Biorąc pod uwagę ostatnie lata, wybór raczej nie zaskakuje.

39-latek trafił do ekipy „Wisienek” w 2014 roku na zasadzie wypożyczenia z Southampton. Kampania 2014/2015 była dla klubu bardzo udana. Zespół awansował bowiem do Premier League, a spory udział w tym sukcesie miał Artur Boruc, który wystąpił w 37 ligowych kolejkach, zachowując czyste konto w szesnastu spotkaniach.

Dobra postawa polskiego bramkarza spowodowała, iż klub podpisał z Arturem kontrakt. Boruc rozpoczął więc przygodę z Bournemouth w najwyższej klasie rozgrywkowej. Polak był podstawowym golkiperem drużyny w sezonach 2015/2016 oraz 2016/2017.

Latem 2017 roku do zespołu przybył z Chelsea Asmir Begovic za kwotę 11,5 miliona euro. Nikt nie miał wątpliwości, że to Bośniak będzie numerem jeden między słupkami „Wisienek”. Przygodę Begovicia z klubem trudno jednak nazwać specjalnie udaną. Po przeciętnym sezonie 2017/2018, nastąpiła katastrofalna kampania 2018/2019 w wykonaniu Bośniaka. 32-latek spisywał się na tyle słabo, że piłkarz stracił miejsce w składzie kosztem Boruca.

Nic dziwnego, że w głosowaniu na najlepszą jedenastkę dekady w bramce pojawił się Artur Boruc. Jednym z największych sukcesów klubów ostatnich lat jest oczywiście awans do Premier League, w którym Polak miał niewątpliwy wkład.

Komentarze

komentarzy