Artur Wichniarek: Szczęsny zmusił Moreno do przestrzelenia jedenastki

Reprezentacja Polski zdobyła cenny punkt w starciu z Hiszpanią, remisując 1:1. Wynik spotkania mógł być inny, ale rzutu karnego nie wykorzystał Gerard Moreno. Według Artura Wichniarka, wpływ na wykonanie jedenastki przez snajpera La Furia Roja miał Wojciech Szczęsny, który zmusił rywala do przestrzelenia.

Niesamowite chwile przeżyliśmy w trakcie drugiej połowy meczu Hiszpania-Polska. Po strzelonym golu przez Roberta Lewandowskiego wszyscy wpadli w zrozumiałą euforię. Nie trwała ona jednak długo, gdyż trzy minuty później reprezentacja Hiszpanii otrzymała rzut karny, a do futbolówki podszedł Gerard Moreno.

Zasługa Szczęsnego

Napastnik Villarreal ostatecznie wykonał niecelny strzał, trafiając w słupek. W ramach jednego z programu w Polsacie Sport, Artur Wichniarek stwierdził, iż Szczęsny tak dobrze zachował się przy tym rzucie karnym, że zmusił rywala do przestrzelenia jedenastki.