Aston Villa bije rekord transferowy. Zespół z Birmingham sprowadził gwiazdę Championship!

Do ostatniej kolejki Premier League sezonu 2019/2020, Aston Villa drżała o swój byt w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wzmocnienia ekipy z Birmingham przed wspominaną kampanię nie poszły do końca w parze z wynikami. W trakcie obecnego okna, Aston Villa zmieniła nieco taktykę, wydając jak na razie mniej pieniędzy. Mimo innej postawy, klub postanowił pobić swój rekord transferowy sprowadzając napastnika Brentford. Tym graczem jest Ollie Watkins.

W kontekście letnich wzmocnień drużyny z Villa Park, priorytetem zespołu był napastnik. Aston Villa chciała sprowadzić Calluma Wilsona, jednakże były już gracz Bournemouth przeniósł się do Newcastle. Klub z Brimingham skupił zatem swoją uwagę na piłkarzu z Brentford. To Ollie Watkins został nowym zawodnikiem „The Villans”.

Rekord transferowy

Według informacji „The Athletic”, przeprowadzka Watkinsa sprawiła, iż Aston Villa pobiła swój rekord transferowy. Do tej pory najdroższym wzmocnieniem zespołu był Wesley, który trafił do klubu w zeszłym roku za kwotę około 22 milionów euro. Ten wyniki poprawił Watkins. Jak twierdzi wspominane źródło, ekipa z Birmingham zapłaciła Brentford 28 milionów funtów podstawy. Kwota może wzrosnąć do 33 milionów funtów, jeśli zostaną spełnione wszystkie warunki zapisane w porozumieniu.

Świetny sezon

W trakcie kampanii 2019/2020, Ollie Watkins zdobył 26 bramek w 49 ligowych występach. Tyle samo goli na swoim koncie miał Aleksandar Mitrovic, który także będzie grać w Premier League. Serb wywalczył bowiem z Fulham awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.