Aston Villa również rozważy zwolnienie trenera? Jest potencjalny następca!

W poniedziałek z posadą trenera w Tottenhamie pożegnał się Nuno Espirito Santo. Portugalczyka zastąpił Antonio Conte, który tym samym wraca do Premier League po ponad trzech latach. Niewykluczone, że na zmianę szkoleniowca zdecyduje się również Aston Villa. Według ostatnich doniesień mediów, zespół z Birmingham rozważa zwolnienie Deana Smitha, a kandydatem na nowego trenera jest Paulo Fonseca.

Aston Villa ponownie zaszalała na rynku, wydając na letnie wzmocnienia prawie 100 milionów euro. Tym razem aktywność ekipy z Birmingham była uzasadniona. Klub opuścił bowiem Jack Grealish, a Manchester City zapłacił za 25-latka prawie 120 milionów euro. Tak czy inaczej, Aston Villa na przestrzeni trzech ostatnich lat wydała ponad 350 milionów euro. Efekty? Dość przeciętne.

Dean Smith zostanie zwolniony z Aston Villi?

Wystarczy bowiem powiedzieć, że aktualnie zespół z Birmingham jest na odległym, piętnastym miejscu w tabeli z przewagą trzech punktów nad zagrożonym Burnley. W czterech ostatnich ligowych meczach podopieczni Deana Smitha zanotowali cztery porażki. Nic więc dziwnego, że w mediach pojawia się temat zwolnienia angielskiego szkoleniowca.

Kandydatem Paulo Fonseca

Jak twierdzi Craig Hope z Daily Mail, kandydatem na nowego trenera Aston Villi jest Paulo Fonseca. Portugalskiego szkoleniowca łączono ostatnio z posadą w Newcastle. Wydaje się jednak, że „Sroki” bardziej celują w Unaia Emery’ego, który pracuje obecnie w Villarreal.

Fonseca pozostaje bez pracy od momentu zakończenia sezonu 2020/2021, gdy 48-latek pożegnał się z Romą. Dla portugalskiego trenera ewentualna praca w zespole z Birmingham byłaby pierwszą przygodą z Premier League.