Aston Villa w transferowym szaleństwie. Beniaminek finalizuje przenosiny piłkarza Manchesteru City!

Ogromne wydatki beniaminka Premier League przed startem sezonu są już normalnością. Taką postawę rok temu zaprezentowali przedstawiciele Fulham oraz Wolverhampton. Tym razem w transferowe szaleństwo wpadła Aston Villa. Ekipa z Birmingham finalizuje kolejną transakcję!

Mamy połowę lipca, a tegoroczny beniaminek Premier League zrealizował już siedem transferów. Klub zasilili bowiem: Wesley z Brugge, Tyrone Mings z Bournemouth, Matt Targett z Southampton, Ezri Konsa z Brentford, Anwar El Ghazi z Lille, Jota z Birmingham oraz Kortney Hause z Wolverhampton. Na tym wzmocnieniach Aston Villa nie zamierza zakończyć swoich działań. Według informacji The Telegraph, Douglas Luiz jest bliski przenosin do „The Villans”.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Taką wiadomość podał w piątkowy poranek John Percy. Angielski dziennikarz oznajmił, że porozumienie między klubami jest bliskie, a 21-letni gracz Manchesteru City ma przenieść się do nowego zespołu za kwotę 15 milionów funtów. Pomocnik wyruszy w najbliższym czasie do Stanów Zjedoczonych, by przygotowywać się wraz z zespołem na nowe rozgrywki.

O kim mowa?

Brazylijczyk zapewne nie jest znany dość dużej grupie kibiców Premier League. Piłkarz w 2017 roku zasilił tegorocznego mistrza Anglii. „The Citizens” zapłacili za gracza 12 milionów euro. Kilkanaście dni po finalizacji transakcji, Douglas Luiz trafił na dwuletnie wypożyczenie do Girony. W sezonie 2017/2018, Brazylijczyk odgrywał marginalną rolę w zespole, spędzając zaledwie 295 minut na boiskach LaLiga.

Pozycja zawodnika w klubie uległa znacznej poprawie podczas kampanii 2018/2019. Douglas zagrał w 23 spotkaniach, a jego liczba minut na murawie prawie dobiła do półtora tysiąca. Występy pomocnika w Gironie najwidoczniej zaimponowały przedstawicielom Aston Villi. Angielski klub zdecydował się na kolejny, dość duży wydatek. Potencjał w 21-letnim pomocniku widzi także Manchester City, który zamierza włączyć w umowie klauzulę wykupu piłkarza.

Finalizacji transferu możemy spodziewać się w najbliższych dniach. Jeśli wierzyć mediom, Luiz nie będzie ostatnim wzmocnieniem beniaminka Premier League. „The Villans” planują pozostać na rynku.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy