Atletico Madryt cały czas poszukuje napastnika. Pojawił się nowy kandydat?

Wraz z końcem 2020 roku Diego Costa pożegnał się z Atletico Madryt, rozwiązując kontrakt za porozumieniem strony. W związku z odejściem hiszpańskiego snajpera, ekipa „Los Rojiblancos” poszukuje na rynku nowego napastnika. W mediach pojawiło się kilka nazwisk. Jednym z najnowszych kandydatów jest Moussa Dembele z Lyonu.

Od wielu miesięcy Diego Costa spisywał się w Atletico Madryt poniżej oczekiwań. 32-letni piłkarz stoi przed ostatnim dużym kontraktem w swojej piłkarskiej karierze. W związku z tym, Hiszpan doszedł do porozumienia z Atletico w sprawie rozwiązania umowy. Tym sposobem snajper może otrzymać nieco lepszą oferty niż w przypadku, gdyby dalej był graczem „Los Rojiblancos”.

Poszukiwanie napastnika

Po odejściu Diego Costy, Atletico Madryt poszukuje nowego snajpera. W mediach przewinęło się kilka nazwisk. Jednym z kandydatów był Arkadiusz Milik. Ekipa z LaLiga docenia umiejętności reprezentanta Polski, jednakże twarde warunki Napoli w sprawie sprzedaży zawodnika powodują, iż Milik najprawdopodobniej nie trafi do stolicy Hiszpanii w zimowym oknie transferowym.

Jak twierdzi L’Equipe, kandydatem na nowego napastnika Atletico jest Moussa Dembele, którego wskazał sam Diego Simeone. Francuz w obecnym sezonie nie gra zbyt dużo w Lyonie. Wystarczy powiedzieć, że 24-latek co prawda wystąpił w 16 ligowych meczach, jednakże spędził na murawie zaledwie 670 minut.

Ten fakt zamierza wykorzystać madrycka ekipa. Według wspominanego źródła, Dembele miałby trafić do Atletico na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu po sezonie.

Komentarze

komentarzy