Atletico wybrało następcę Parteya. Geoffrey Kondogbia wkrótce trafi do Madrytu!

Choć letnie okno transferowe zostało już zamknięte, to Atletico Madryt może zrealizować jedną transakcję. Wszystko za sprawą odejścia Thomasa Parteya na zasadzie wpłaty klauzuli wykupu. Zespół ze stolicy Hiszpanii otrzymał możliwość sprowadzenia następcy. Według ostatnich doniesień mediów, wyborem klubu jest Geoffrey Kondogbia. 27-latek wkrótce trafi do Atletico.

Strata Parteya w ostatnim dniu letniego okna z pewnością była dla Atletico bardzo dotkliwa. Wszyscy w Madrycie mieli nadzieję, że piłkarz z Ghany zostanie w drużynie. Oferta Arsenalu przekonała jednak 27-latka, dlatego Thomas przeniósł się z Hiszpanii do Anglii, stawiając zespół Diego Simeone w nieciekawej sytuacji.

Geoffrey Kondogbia trafi do Atletico Madryt

Przepisy obowiązujące w La Liga sprawiają, iż Atletico Madryt otrzymało szansę sprowadzenia następcy poza oknem transferowym. Według ostatnich doniesień mediów, „Los Rojiblancos” wytypowali kandydata. Tym zawodnikiem jest Geoffrey Kondogbia. Jak twierdzi Fabrizio Romano, obie strony doszły do porozumienia w sprawie kwoty transferu. Kondogbia trafi do Atletico za 11 milionów euro. Kwota transakcji może wzrosnąć, jeżeli zostaną spełnione warunki bonusów lub Geoffrey opuści w przyszłości Madryt. Valencia zagwarantowała sobie 10% z kolejnego transferu.

W ostatnim czasie Kondogbia otwarcie skrytykował zarząd Valencii. Nieciekawe relacje na linii zawodnik-zarząd z pewnością wpłynęły na negocjacje. Z tego też powodu, zespół Simeone sprowadza pomocnika na bardzo dobrych warunkach.

 

Komentarze

komentarzy