Aubameyang podpadł Artecie. Gabończyk nie znalazł się w wyjściowym składzie z powodów dyscyplinarnych!

W ramach 28. kolejki Premier League, Arsenal rywalizuje z Tottenhamem. W wyjściowym składzie „Kanonierów” na derby północnego Londynu nie znalazł się Pierre-Emerick Aubameyang. Tuż przed startem rywalizacji, Mikel Arteta wytłumaczył nieobecność kapitana. Gabończyk nie zagra od pierwszej minuty z powodu problemów dyscyplinarnych.

Dobry okres przeżywają piłkarze Arsenalu. Zespół Artety przegrał zaledwie jedno z siedmiu ostatnich spotkań, przy czym była to rywalizacja z Manchesterem City, zakończona porażką 0:1. Piłkarzom Arsenalu udało się m.in. wygrać z Leicester 3:1 czy triumfować w Lidze Europy z Benfiką i Olympiakosem.

Problemy dyscyplinarne Aubameyanga

Kolejnym wyzwaniem dla Arsenalu jest rywalizacja z Tottenhamem. Swojej drużynie od pierwszych minut nie pomoże Pierre-Emerick Aubameyang, który dość niespodziewanie znalazł się na ławce rezerwowych.

Mikel Arteta poinformował, iż decyzja podyktowana jest problemami dyscyplinarnymi. Choć szkoleniowiec „Kanonierów” nie zdradził szczegółów tej decyzji, to historię przybliża David Ornstein z „The Athletic”. Według wspomnianego dziennikarza, Pierre-Emerick Aubameyang nie po raz pierwszy spóźnił się na „zbiórkę” zespołu.

Komentarze

komentarzy