Austria – Francja – data, godzina, transmisja

Faworyzowani Trójkolorowi przystępują do walki na Euro 2024. Kiedy i o której godzinie mecz Austria – Francja? Gdzie oglądać? Spotkanie odbędzie się 17 czerwca, o godzinie 21:00. Transmisja pojawi się między innymi na otwartym kanale TVP Sport.

Informacje i statystyki przed meczem Austria – Francja

Francuzi są uważani obok Anglików za głównych kandydatów do wygrania Euro 2024. Austria może być czarnym koniem turnieju. Trójkolorowi są aktualnymi wicemistrzami świata i reprezentacją, która w eliminacjach Euro 2024 nie przegrała żadnego meczu. Austriacy nie mogą pochwalić się aż taką passą, bowiem na turniej awansowali, notując 6 zwycięstw, 1 remis i 1 porażkę. W grupie ustąpili miejsca Belgom, którzy na papierze wyglądają zdecydowanie słabiej od Francuzów.

Francuzi wygrali trzy ostatnie bezpośrednie mecze, w tym poprzedni, rozegrany w ramach Ligi Narodów 2:0. Warto też odnotować, że Trójkolorowi trafiali do siatki w każdym z jedenastu do tej pory rozegranych pojedynków przeciwko Austriakom. Patrząc na ich skład oraz te statystyki, nie może dziwić, że są zdaniem bukmacherów murowanymi faworytami do zwycięstwa na inaugurację fazy grupowej Euro 2024.

Zwłaszcza kiedy w składzie się ma Kyliana Mbappe, a więc króla strzelców poprzednich Mistrzostw Świata. Austria na pewno jednak broni nie złoży, gdyż przed Euro 2024 błysnęła formą w meczach towarzyskich, notując sporo zwycięstw. Ogranie choćby Niemców, a nawet i Turków może robić wrażenie nawet na Trójkolorowych.

Wygląda na to, że Francuzi mogą zanotować pewne zwycięstwo w swoim pierwszym meczu na Euro 2024. Owszem, przed turniejem nie błyszczeli tak, jak Austriacy, ale szczyt formy ma przyjść właśnie na Euro 2024. Kylian Mbappe może zostać gwiazdą całego turnieju, a wokół siebie będzie miał wielu jakościowych graczy. Powinno to być widać już w pierwszej konfrontacji przeciwko Austriakom. Francuzi powinni wygrać, a kto wie, czy Mbappe nie rozpocznie strzelania już w pierwszym spotkaniu fazy grupowej. Z drugiej strony Austria jest ekipą, która może postawić się każdemu, więc niewykluczone, że Trójkolorowych czeka naprawdę wymagający mecz. Można zastanowić się też nad zakładami, że Austriacy zdobędą co najmniej jednego gola. W końcu trafiali w trzech z czterech ostatnich bezpośrednich starć.

Warto rzucić okiem na szczegółowe analizy i typy przed meczem Austria – Francja.

Kiedy i o której zagra Austria – Francja?

Mecz Austriaków z Francuzami już 17 czerwca, o godzinie 21:00.

Gdzie odbędzie się mecz Austria – Francja?

Mecz Austriaków z Francuzami zostanie rozegrany na Merkur-Spiel Arena w Dusseldorfie. Jest to jeden z mniejszych obiektów Euro 2024, który może pomieścić 47 000 widzów.

Gdzie będzie można obejrzeć transmisję z meczu Austria – Francja?

Mecz Austria – Francja będzie można obejrzeć na antenach TVP 1 i TVP Sport. Dostępna będzie także transmisja online – między innymi w aplikacji i na stronie publicznego nadawcy.

Kto będzie sędzią meczu Austria – Francja?

Mecz poprowadzi 40-letni Hiszpan, Jesús Gil Manzano.

Kto skomentuje mecz Austria – Francja?

Mecz Austriaków z Francuzami skomentuje duet Mateusz Borek i Robert Podoliński.