Aymeric Laporte przerywa milczenie w sprawie swojej gry dla reprezentacji

Każdy selekcjoner ma swoje upodobania. Niektóre z nich mocno nie przypadają do gustu kibicom. W naszej reprezentacji sporą dyskusje wywołuje powoływanie Jakuba Błaszczykowskiego. We Francji również decyzje selekcjonera wzbudzają burzliwe rozmowy. Didier Deschamps skrupulatnie omija przy powołaniach jednego z najlepszych defensorów w Premier League. Aymeric Laporte nie rozegrał jeszcze ani jednego spotkania w dorosłej reprezentacji. 

Francuski defensor zrobił ogromny krok w swojej karierze podczas zimowego okna transferowego 2018. Laporte przeniósł się bowiem z Athletic Bilbao do Manchesteru City. Pierwsze miesiąca zawodnika w nowym zespole były dość udane. Pep Guardiola sukcesywnie włączał piłkarza do składu, efektem czego, Aymeric zakończył ligowe rozgrywki w Anglii z dziewięcioma występami.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

W obecnym sezonie 24-letni obrońca jest filarem defensywy „The Citizens”. Wystarczy powiedzieć, że Laporte rozegrał 15 na 16 spotkań w lidze od pierwszej minuty. Tylko w rywalizacji z Watford, Francuz usiadł na ławce, choć i tak w 89. minucie spotkania pojawił się na murawie, zmieniając Gabriela Jesusa. Odgrywanie tak kluczowej roli w mistrzu Anglii jasno sugeruje, że taki zawodnik powinien dostać szansę w reprezentacji od selekcjonera. Zupełnie innego zdania jest Dider Deschamps. Francuz nadal nie włączył piłkarza do składu kadry.

Żeby było śmieszniej, do reprezentacji powoływani są tacy zawodnicy jak Mamadou Sakho z Crystal Palace czy Adil Rami z Marsylii. Trudno zatem racjonalnie wytłumaczyć, dlaczego Aymeric Laporte nie gra w kadrze. Sam zawodnik również nie może tego pojąć. W ostatniej rozmowie z mediami, 24-latek zasugerował, że Didier Deschamps kieruje się prywatnymi powodami – Nie sądzę, że są to sportowe powody. Musielibyście zapytać selekcjonera osobiście. Nie mam żadnych personalnych problemów względem Deschampsa, jeśli jakikolwiek problem występuje, to tylko z jego strony. Mogłem zostać mistrzem świata. To są jednak decyzje trenera, który mnie nie powołuje. Myślę, że jest to prywatna decyzja i muszę to uszanować. Nie zamierzam do niego dzwonić. Cały czas ciężko pracuję w klubie, gram na najwyższym poziomie. Jedyną osobą, która może rozwiązać ten problem jest sam szkoleniowiec. 

Trudno ocenić, kiedy i czy w ogóle, Didier Deschamps powoła zawodnika City do kadry. Niewykluczone, że Aymeric Laporte nie zagra dla dorosłej reprezentacji Francji aż do momentu, kiedy Deschamps pożegna się ze stanowiskiem selekcjonera.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy