Aż czterech byłych piłkarzy ponownie na Stamford Bridge? Szykuje się rewolucja w Chelsea!

Na Stamford Bridge szykują się ogromne zmiany. Nie mówimy tutaj tylko o ławce trenerskiej. Bardzo bliski powrotu w nowej roli jest Petr Cech. Na tym jednak nie koniec. Jak donoszą angielskie media, jeszcze dwójka innych byłych piłkarzy może wstąpić do szeregów zarządzających „The Blues”.

Objęcie funkcji trenera przez Franka Lamparda wydaje się kwestią czasu. Wiele wiarygodnych źródeł poinformowało o osiągnięciu porozumienia na linii Chelsea-Juventus w sprawie Maurizio Sarriego. Włoskiego szkoleniowca ma zastąpić właśnie 40-letni Anglik. Przedstawiciele „The Blues” muszą jeszcze wynegocjować z Derby warunki odnośnie odejścia trenera. „Barany” nie zamierzają robić większych problemów, dlatego rozmowy powinny przebiegnąć dość sprawnie.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Na temat powrotu Petra Cecha do Chelsea mówi się już od kilku tygodni. Pierwsze konkrety pojawiły się tuż przed finałem Ligi Europy. Czeski bramkarz musiał nawet wystosować specjalne oświadczenie, by nie zaburzać przygotowań zespołu do wielkiego meczu. Po zakończonym sezonie, nic nie staje już na drodze, by Cech ponownie zawitał na Stamford Bridge. Petr miałby zostać łącznikiem, między zarządem, a zespołem.

W momencie, gdy media rozpoczęły spekulacje w sprawie Cecha, pojawiły się także informacje o możliwym powrocie Claude’a Makelele. Francuz miał jednak stanowisko pracy, a konkretniej był trenerem belgijskiego Eupen. Co ciekawe, w piątek 46-latek pożegnał się z tą funkcją. Co prawda Claude zostanie w zespole jako ambasador projektów społecznych, jednakże taka rola nie przeszkadza Francuzowi, by podjąć nowe wyzwanie w Chelsea. Nie wiadomo jednak jakie zadanie otrzymałby Makelele w Londynie.

Dość mocną ekipę, która może przywędrować ponownie do „The Blues” zamyka Didier Drogba. Iworyjczyk zakończył piłkarską karierę w grudniu 2018 roku. Od tego momentu, 41-latek dość regularnie współpracuje z Chelsea. Drogba jest m.in. oficjalnym ambasadorem Yokohamy, głównego sponsora londyńskiego zespołu. Didier dodatkowo dość często odwiedza Stamford Bridge, czego dowodem jest event Soccer Aid for Unicef, który już w niedzielę 16 czerwca odbędzie na stadionie „The Blues”. Oczywiście udział w tym wydarzeniu bierze Didier Drogba.

Podobnie jak w przypadku Makelele, media nie potrafią jak na razie wskazać roli, jaką otrzymałby Iworyjczyk. Nie ma jednak większych wątpliwości. Klub chce, by Didier Drogba objął konkretną funkcję w Londynie.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy