Azerski związek odpowiada Kloppowi. „Zawsze sprawiał wrażenie pozytywnej osoby…”

Juergen Klopp (fot. goal.com)
Juergen Klopp (fot. goal.com)

Rozkład biletów na finałowe starcie Ligi Europy został mocno skrytykowany nie tylko ze strony fanów dwóch londyńskich ekip. Swoje trzy gorsze dorzucił także Juergen Klopp, któremu nie spodobało się miejsce rozgrywania takiego prestiżowego spotkania. Niemiec na odpowiedź ze strony azerskiego związku piłki nożnej nie musiał zbyt długo czekać.

Zaledwie po 6 tysięcy biletów dla sympatyków Chelsea oraz tyle samo dla fanów Arsenalu przyznał organizator finału Ligi Europy w Baku. Według pobieżnych informacji jest to spowodowane rzekomo problemami z dotarciem do Azerbejdżanu przez angielskich sympatyków, którzy niechętnie chcieliby lecieć tak daleko, aby obejrzeć ten mecz.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

W zeszłym tygodniu Juergen Klopp mocno skrytykował wybór gospodarza:

– Nie wiem, co jedli na śniadanie ci ludzie, którzy wybrali to miasto na rozegranie finału Ligi Europy.

Sekretarz generalny związku piłki nożnej w Azerbejdżanie, Elkhan Mammadow, odpowiedział 51-latkowi na te dość krytyczne słowa:

– Byłem niemile zaskoczony uwagami Juergena Kloppa. Zawsze sprawiał przecież wrażenie bardzo pozytywnej osoby. Ponadto wszyscy wiemy, że jest świetnym specjalistą, który osiąga znakomite wyniki. Mimo to zdecydowanie nie zgadzam się z opinią, że piłka nożna powinna być ograniczona geograficznie. Musimy szanować i promować wartości piłki nożnej, a jednym z naszych głównych zadań jest globalizacja tej dyscypliny. Europa od dawna wykracza poza granice krajów zachodniej części kontynentu.

– Jestem przekonany, że organizowanie spotkań Mistrzostw Europy czy finałów europejskich pucharów w Europie Wschodniej otwiera nowe perspektywy na rozwój futbolu w tych krajach oraz służy zwiększeniu popularności wśród młodych ludzi. To samo można przecież powiedzieć o organizacji finału Ligi Mistrzów w Kijowie lub w Stambule kilkanaście lat temu.

Dodatkowo Mammadow skupił się na odległości pomiędzy Londynem a Baku/

– Zgadzam się, że dojazd autobusem z Londynu do Baku będzie niemożliwy, ale od kiedy odległość była barierą dla prawdziwych fanów? Chcę tylko przypomnieć, że trzy miasta wzięły udział w przetargu na organizację tego wydarzenia: Sewilla, Stambuł i Baku. Nikt nie został zmuszony do przyjęcia naszej oferty.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy