Barcelona chce iść do sądu. Chodzi o transfer Griezmanna!

Antoine Griezmann
Antoine Griezmann

W zeszłym roku Antoine Griezmann ponownie trafił do Atletico. Madrycki klub wypożyczył 31-latka z Barcelony i uzgodnił warunki wykupu, przy spełnieniu odpowiednich ustaleń. Według ostatnich doniesień mediów, Barcelona jest przekonana, iż warunki zostały wypełnione, więc Griezmann ma zostać wykupiony przez Atletico. Sprawa może trafić do sądu. 

Griezmann był dość ważnym ogniwem Atletico w sezonie 2021/2022, rozgrywając 26 spotkań w LaLiga i spędzając ponad 1700 minut na boisku. W obecnej kampanii sytuacja uległa zmianie. Francuz nie rozegrał żadnego spotkania od pierwszego gwizdka i przeważnie wchodzi na murawę w 60. minucie potyczki.

Dlaczego akurat wtedy? Uważa się, że Atletico nie zamierza płacić 40 milionów euro za Griezmanna, dlatego nie chce spełniać warunków wykupu. Ustalono, iż 31-latek trafi na stałe do Madrytu, jeśli rozegra odpowiedni procent minut.

Barcelona pójdzie do sądu?

Jak twierdzą katalońskie media, Barcelona uważa, iż warunki transferu definitywnego zostały spełnione, więc oczekuje 40 milionów euro od Atletico. W przypadku, gdy madrycki zespół będzie upierał się przy swoim stanowisku, sprawa trafi do sądu.

Nie można wykluczyć scenariusza, w którym oba kluby dojdą do nowego porozumienia, w którym Atletico zapłaci mniejsze pieniądze za Griezmanna.