Barcelona chce uniknąć wypłaty kolejnego bonusu. Klub sprzeda Coutinho?!

Philippe Coutinho

Biorąc pod uwagę pieniądze, jakie wydała Barcelona na transfer Philippe Coutinho, Brazylijczyk z pewnością nie spełnia pokładanych w nim oczekiwań. 28-latek w tym sezonie pełni dość ważną rolę w zespole. Ten fakt może jednak nie odpowiadać zarządowi „Dumy Katalonii”. Zespół z Camp Nou stoi przed widmem wypłaty kolejnego bonusu Liverpoolowi. Dlatego też, hiszpańska ekipa najchętniej pożegnałaby się z zawodnikiem.

W trwającym sezonie Philippe Coutinho rozegrał łącznie 12 spotkań we wszystkich rozgrywkach, strzelając trzy bramki oraz notując dwie asysty. Powoli Brazylijczyk zbliża się do okrągłej liczby 100. meczów dla „Dumy Katalonii”. Ten fakt z pewnością nie podoba się władzom klubu, które w momencie przekroczenia tej bariery przez 28-latka, będą musiały wypłacić sporą kwotę byłej ekipie Brazylijczyka.

Kolejny bonus

Jak twierdzi hiszpański „Sport”, Liverpool w momencie negocjacji zagwarantował sobie bonus w postaci 20 milionów euro, jeśli Philippe Coutinho rozegra dla Barcelony 100 spotkań. Teoretycznie Coutinho zagrał już w 88 meczach, jednakże źródło dodaje także dwa spotkania rangi towarzyskiej.

W dobie kryzysu Barcelona z pewnością chciałaby uniknąć takich kosztów. W szczególności, że kwota 20 milionów euro może najprawdopodobniej pokryć transfer Memphisa Depaya w zimowym oknie. „Duma Katalonii” najprawdopodobniej poszuka nowej drużyny dla Brazylijczyka. Pozostaje pytanie, jakie oczekiwania będzie mieć zespół z Camp Nou w kontekście sprzedaży zawodnika i czy w ogóle pojawią się chętni.

Komentarze

komentarzy