Barcelona ma dwóch kandydatów na nowego trenera!

Piłkarze Barcelony mają za sobą kolejny rozczarowujący mecz. Tym razem „Duma Katalonii” zremisowała na wyjeździe z Cadiz 0:0. Wydaje się, że dni Koemana na Camp Nou są już policzone. W szczególności, że zarząd hiszpańskiej ekipy intensywnie pracuje nad sprowadzeniem nowego trenera. Według ostatnich doniesień mediów, Barcelona ma dwóch kandydatów.

Porażka 0:3 z Bayernem Monachium, remis 1:1 z Granadą i podział punktów w starciu z Cadiz. Ostatnie trzy mecze „Dumy Katalonii” z pewnością rozczarowały kibiców. Zaniepokojony takim obrotem spraw jest również zarząd Barcelony. W hiszpańskich mediach przewija się informacja, iż Ronald Koeman nie ma już przyszłości na Camp Nou.

Dwóch kandydatów

Jak twierdzi Matteo Moretto ze Sky Sport, zarząd „Dumy Katalonii” ma dwóch kandydatów. Pierwszym z nich jest Roberto Martinez, selekcjoner reprezentacji Belgii. Co ciekawe, hiszpański szkoleniowiec prowadził w przeszłości Everton, podobnie jak Ronald Koeman, który przybył do Barcelony po pracy w reprezentacji Holandii. Droga obu trenerów na Camp Nou byłaby zatem całkiem podobna.

Drugim kandydatem jest Xavi. 41-latek cały czas prowadzi ekipę Al-Sadd SC. Wiele osób z Barcelony widzi w byłym pomocniku naturalnego i odpowiedniego kandydata na stanowisko trenera „Dumy Katalonii”. Pozostaje pytanie, czy tym razem Xavi dałby zielone światło.

Matteo Moretto podkreśla, iż inne opcje nie wchodzą w grę, a dni Koemana w Barcelonie są już policzone. Trzeba zatem czekać na obrót spraw.