Barcelona nadal zauroczona. Powraca temat Williana!

Willian
Willian

Są pewne przypadki w futbolu, które ciężko racjonalnie wytłumaczyć. Takim przykładem jest chociażby nieustanne zainteresowanie Barcelony jednym z piłkarzy Chelsea. Willian, bo o nim właśnie mowa, od ostatniego letniego okna transferowego jest łączony z przenosinami do LaLiga. Jak informują angielskie media, „Duma Katalonii” ponownie spróbuje sprowadzić Brazylijczyka. 

Trudno tak naprawdę znaleźć konkretne powody, dla których mistrz Hiszpanii wykazuje się taką determinacją. Willian skończy w tym roku 31 lat, natomiast jego statystyki specjalnie nie powalają. Były piłkarz Anży strzelił w 49 spotkaniach osiem bramek oraz zanotował 14 asyst. Warto zaznaczyć, że trzy gole i siedem ostatnich podań miały miejsce w Lidze Europy, gdzie Chelsea mierzyła się z takimi rywalami jak PAOK, Vidi, BATE czy Malmo.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Barcelona (lub konkretnie Valverde) musi mieć jednak konkretny plan względem Brazylijczyka. Zespół z Półwyspu Iberyjskiego starał się sprowadzić piłkarza w letnim oknie transferowym, oferując „The Blues” 55 milionów funtów. Jak na zawodnika z kontraktem do 2020 roku, który skończył wtedy 30 lat, była to oferta wręcz nie do odrzucenia. Ekipa ze Stamford Bridge postanowiła jednak zrezygnować z atrakcyjnej zachęty. Willian rozpoczął kolejny sezon w Premier League.

Determinacja „Dumy Katalonii” nie osłabła. Pod koniec zimowego okna, Hiszpanie wysłali kolejną ofertę do Londynu, proponując za Brazylijczyka kartę zawodniczą Malcoma + dopłatę. „The Blues” ponownie odrzucili zapędy Barcelony. Decyzja angielskiego klubu mocno zaskoczyła kibiców. Po tych wydarzeniach, niewielu sympatyków wierzyło, że sprzedaż zawodnika będzie w przyszłości w ogóle możliwa.

Jak donosi „The Telegraph”, Barcelona podejmie ostatnią próbę. Klub z LaLiga zamierza dopiąć swego, sprowadzając Williana na Camp Nou. Oczywiście nowa propozycja nie będzie zawierać tak atrakcyjnych warunków, jak te wcześniejsze. 30-latek ma ważny kontrakt z Chelsea jeszcze przez rok, dlatego też pieniądze w granicach 55 milionów funtów wydają się wręcz nierealne.

Czy „The Blues” rozważą nową ofertę Barcelony? Trudno obecnie powiedzieć. Nad klubem nadal wisi widmo zakazu transferowego już w najbliższym oknie. Ekipa z Londynu nie mogłaby zatem sprowadzić odpowiedniego następcy. Dodatkowo bardzo prawdopodobne jest, że Stamford Bridge opuści Eden Hazard. Utrata dwóch zawodników przy transferze tylko Pulisica,to ewidentnie za mało.

Jeśli jednak Anglicy będą mogli rejestrować nowych piłkarzy, sprzedaż Williana wydaje się rozsądnym posunięciem. Chelsea od lat prowadzi specjalną politykę kontraktową w stosunku do graczy powyżej 30 roku życia. Brazylijczyk otrzymałby zaledwie roczny kontrakt, który nie chce do końca podpisywać. Przy braku porozumienia, „The Blues” mogliby stracić zawodnika za darmo już w 2020 roku.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy