Barcelona z rekordowymi wydatkami w historii sportu. Co za kosmiczne pieniądze!

Barcelona wydaje na pensję Messiego tygodniowo 500 tysięcy funtów
Barcelona wydaje na pensję Messiego tygodniowo 500 tysięcy funtów

W ostatnich latach Barcelona diametralnie zmieniła politykę transferową klubu. Jeszcze kilka lat temu „Duma Katalonii” cechowała się licznym wprowadzaniem wychowanków do składu, podczas gdy aktualnie licznie wydawane są setki milionów euro na piłkarzy. Z tego powodu wzrosły także fundusze na pensję, które urosły do niebotycznych rozmiarów.

Taki obrót wydarzeń sprawił, że aktualny mistrz Hiszpanii został pierwsza drużyną sportową w historii, która wydaje na kontrakt jednego zawodnika średnio 10,5 milionów funtów rocznie bez wliczonych bonusów. Katalończycy są liderami w tym zestawieniu przed Realem Madryt (8,1 milionów funtów) i kilkoma drużynami z NBA, takimi jak Oklahoma City Thunder (7,85) czy Golden State Warriors (7,82).

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Zgodnie z raportami, władze Barcelony zwiększyli wynagrodzenia swoich piłkarzy o 1/3 w stosunku do zeszłego sezonu. Jest to niepokojący trend zapewne dla władz klubu, które dokonały kilku wysokobudżetowych transferów.

Największe tygodniówki w Barcelonie:

  1. Leo Messi – 500 tysięcy funtów
  2. Luis Suarez – 290
  3. Philippe Coutinho – 240
  4. Ousmne Dembele – 220
  5. Sergio Busquets – 180

Pierwsza dziesiątka tego rankingu zdominowana została przez kluby z NBA. Oprócz nich oraz wspomnianych zespołów z Hiszpanii, na miejscu dziewiątym plasuje się Juventus, zaś dziesiąty jest Manchester United.

fot (Guardian.com)
fot (Guardian.com)

Biorąc pod uwagę krajowe ligi w futbolu – liderem jest oczywiście Premier League (średnio piłkarz otrzymuje tam rocznie wynagrodzenie na poziomie 2,9 milionów funtów), natomiast dalej plasuje się La Liga (2,3), Serie A (1,5), Bundesliga (1,4), Ligue 1 (0,9) oraz Chinese Super League (0,8).

Najlepiej opłacaną ligą na świecie wciąż jednak pozostaje NBA. Koszykarze zarabiają tam średnio 5,9 milionów funtów za sezon.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy