Barcelona sprowadzi nowego defensora?!

Ronald Koeman został nowym szkoleniowcem Barcelony. Holender zamierza przeprowadzić niemałą rewolucję w składzie „Dumy Katalonii”. Z klubem być może pożegna się kilku doświadczonych graczy. Hiszpański zespół spróbuje zatem dokonać wzmocnień. Według doniesień mediów, na radarze ekipy z Camp Nou jest Angelino, defensor Manchesteru City.

Swoją przygodę z „The Citizens”, Angelino rozpoczął już w 2013 roku, dołączając do młodzieżowego zespołu klubu z Etihad Stadium. Po kilku wypożyczeniach, lewy defensor opuścił drużynę w 2018 roku, przenosząc się do PSV Eindhoven.

Pobyt w holenderskim zespole był dla Hiszpana bardzo udany, dlatego Manchester City skorzystał z opcji wykupu zawodnika za 12 milionów euro. Do tej pory, Angelino nie był w stanie wywalczyć sobie miejsca w składzie „The Citizens”, dlatego drugą część sezonu 23-latek spędził na wypożyczeniu w RB Lipsk.

Angelino trafi do Barcelony?

W Bundeslidze defensor spisywał się całkiem dobrze. Dodatkowo, piłkarz zagrał dla niemieckiej ekipy w 4 meczach Ligi Mistrzów, notując dwie asysty. Mimo przyzwoitej gry, RB Lipsk najprawdopodobniej nie skorzysta z opcji zrealizowania definitywnego transferu. Być może wykorzysta to Barcelona.

Jak twierdzi m.in. BBC, „Duma Katalonii” interesuje się Hiszpanem. Koszt sprowadzenia 23-latka na Camp Nou powinien oscylować w granicach 30 milionów euro. Za taką kwotę Lipsk mógł wykupić Angelino.