Barcelona szuka nowego trenera. Na horyzoncie pojawił się nowy kandydat!

Posada Quique Setiena wisi na włosku. Wydaje się, że hiszpański szkoleniowiec nie będzie już trenerem Barcelony w sezonie 2020/2021. W związku z tym, media przymierzają do tej funkcji różnych kandydatów. Jednym z nich jest Laurent Blanc. 

Francuz od dłuższego czasu pozostaje bez klubu. Z ekipą PSG 54-latek pożegnał się pod koniec lipca 2016 roku. Od tego momentu, Blanc był niejednokrotnie łączony z kilkoma zespołami, m.in. drużynami Premier League. Ostatecznie, wszystkie doniesienia kończy się na spekulacjach dziennikarzy.

Blanc jako główny kandydant?

Jak twierdzi francuski dziennik L’Equipe, Laurent Blanc jest faworytem do zastąpienia Setiena w Barcelonie. Według wspomnianego źródła, kandydaturę tego szkoleniowca zaproponował Eric Abidal.

Informację zdementował nieco Gerard Romero, który oznajmił, iż tę opcję przedstawił „Dumie Katalonii” popularny agent piłkarski, Jorge Mendes.

Rozwiązanie na rok

Według L’Equipe, Barcelona chce sprowadzić nowego trenera tylko na rok. Przed kampanią 2021/2022 zespół miałby przejąć Xavi. Jak wiadomo, legendarny piłkarz hiszpańskiej ekipy przedłużył niedawno swój pobyt w ekipie Al Sadd.