Barcelona zainteresowana Aubameyangiem? Możliwa wymiana!

Po utracie Leo Messiego zarząd Barcelony z pewnością będzie próbował dokonać wzmocnienia w ofensywie. Finanse zespołu z Camp Nou powodują, że w grę wchodzi raczej transfer, który nie nadwyręży budżetu. Jedną z opcji może być wymiana. Według ostatnich doniesień mediów, na radarze „Dumy Katalonii” jest Pierre-Emerick Aubameyang. W drugą stronę mógłby powędrować Philippe Coutinho. 

Sporo szumu wywołuje pozycja Gabończyka w Arsenalu. Uważa się, że Pierre-Emerick Aubameyang nie jest do końca zadowolony z aktualnej sytuacji klubu. Zarząd „Kanonierów” również może mieć pewne pretensje do swojego kluczowego zawodnika, gdyż 32-latek strzelił „raptem” 10 goli w ubiegłym sezonie Premier League. Dla przykładu, podczas kampanii 2019/2020 zanotował 22 trafienia w samej lidze.

Wymiana na linii Barcelona-Arsenal?

Jak twierdzi Kaveh Solhekol ze Sky Sports, zainteresowanie Aubameyangiem wykazuje Barcelona. Hiszpański klub rozważa złożenie oferty, w którą włączyłby Philippe Coutinho. Taki ruch miałby sens, gdyż Arsenal cały czas poszukuje ofensywnego pomocnika, a jednym z kandydatów jest Odegaard z Realu Madryt.