Bayern, Inter i Real zorganizują turniej. Pieniądze mają trafić na szczytny cel

Podczas ostatnich dwóch miesięcy wielu piłkarzy ofiarowało swoją pomoc dla służby zdrowia. Reagowały także kluby, które nie tylko wspierały medyków finansowo, ale także za pomocą sprzętu medycznego. O krok dalej postanowiły pójść trzy topowe europejskie kluby, które poinformowały o organizacji Europejskiego Pucharu Solidarności.

Bayern, Real i Inter zorganizują turniej

Na taki pomysł wpadli przedstawiciele Bayernu, Realu Madryt oraz Interu. Dzięki temu kluby chcą wysłać wiadomość o swojej solidarności i wykorzystać uzyskane środki na wsparcie infrastruktury medycznej.

Do spotkań dojdzie Madrycie, Monachium i Mediolanie. Mecze zostały zaplanowane na 2021 rok. Póki co nie znamy kalendarza żadnego ze starć, ponieważ jest to zależne od nowego kalendarza UEFA. Dodatkowo kluby chcą, aby stadion wypełnili kibice, więc z pewnością na takie rozgrywki będziemy musieli jeszcze długo poczekać.

Wszystkie trzy drużyny zmierzą się ze sobą w następujących miejscach:

Real – Inter w Madrycie

Inter – Bayern w Mediolanie

Bayern – Real w Monachium

Zaproszenie dla służby zdrowia

Co ciekawe, na mecze zostaną zaproszeni także medycy. Ma to być dla nich nagroda za walkę z pandemią w tym trudnym okresie. Bayern zaprosi 5000 pielęgniarek i lekarzy na Allianz Arena na mecz z Realem Madryt.

– Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w Europę. Nawiązaliśmy bardzo dobre relacje z wieloma klubami podczas meczów Ligi Mistrzów. Pomimo wszystkich cierpień i problemów, w Niemczech mamy szczęście, że nasz system opieki zdrowotnej wykazuje się wielką odpornością w tym kryzysie. Ale widzieliśmy także przerażające obrazy z Włoch i Hiszpanii, które to kraje należą do najbardziej dotkniętych pandemią w Europie. My, jako Niemcy, mamy bardzo szczególne relacje z oboma krajami – stwierdził prezes i dyrektor generalny Bayernu, Karl-Heinz Rummenigge.

Komentarze

komentarzy