Bayern nadal nie otrzymał oferty za Thiago. Specjalna taktyka ekip z Premier League?!

Wszystko wskazuje na to, że Thiago Alcantara wkrótce pożegna się z Bayernem. Hiszpan odrzucił ofertę nowego kontraktu, a aktualna umowa pomocnika obowiązuje tylko do końca przyszłego sezonu. W związku z tym, „Bawarczycy” zamierzają sprzedać piłkarza. Jak na razie, niemiecki klub nie otrzymał żadnej, konkretnej oferty. Jak twierdzi Uli Hoeness, jest to specjalna taktyka zespołów z Premier League.

W kontekście przyszłej ekipy Thiago, najczęściej wymienia się dwie drużyny – Liverpool oraz Manchester United. Wydaje się, że faworytem w wyścigu o 29-latka jest klub z Anfield, do którego chce dołączyć Alcantara. Problem w tym, że „The Reds” na razie nie zamierzają spełniać żądań „Bawarczyków” w sprawie kwoty transferu.

Brak ofert

W rozmowie ze Sport.de Uli Hoeness, który pełni obecnie funkcję honorowego prezydenta Bayernu, zdradził, iż Thiago odrzucił propozycję nowego kontraktu od zespołu z Monachium, natomiast klub nadal nie otrzymał konkretnej oferty – Thiago dostał świetną ofertę umowy na cztery lata. Kilka dni później oznajmił, iż chce poszukać nowego wyzwania. Jak na razie, żadna drużyna nie złożyła konkretnej oferty.

Specjalna taktyka?

Hoeness stwierdził, że zespoły z Premier League obrały specjalną taktykę, która pozwoli im ściągnąć Thiago za atrakcyjne pieniądze – Być może Thiago ma już porozumienie z Liverpoolem czy Manchesterem United. Oba kluby obrały specjalną taktykę, by poczekać do ostatniego tygodnia okna transferowego w celu obniżenia kwoty. Bayern musi zadecydować, czy chce w czymś takim uczestniczyć. 

 

Komentarze

komentarzy