Bayern wygrywa z Barceloną w hicie kolejki. Nieskuteczny Robert Lewandowski

Bayern Monachium wygrał najciekawsze starcie drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. „Bawarczycy” pokonali Barcelonę 2:0 po golach Hernandeza oraz Sane. Nieudany powrót do Monachium zanotował Robert Lewandowski, który zmarnował kilka dobrych okazji na zdobycie bramki.

Nie będzie przesadą w stwierdzeniu, że Barcelona mogła prowadzić do przerwy 2:0. Kilka bardzo dobrych okazji miał Robert Lewandowski, a wyróżnić należy zmarnowaną szansę w 18. minucie meczu, gdy reprezentant Polski otrzymał świetne podanie od Gaviego. Pod koniec połowy „Duma Katalonii” powinna otrzymać rzut karny, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia na Dembele.

Bayern wygrywa z Barceloną

Niewykluczone, że podopieczni Nagelsmanna mieli konkretny plan na ten mecz i pozwolili zdominować się w pierwszej połowie meczu, by później zaatakować w drugiej części rywalizacji. Kilka minut po wznowieniu gry mieliśmy bowiem 2:0. Najpierw gola strzelił Lucas Hernandez, a następnie bramkę zdobył Leroy Sane.

Barcelona zdołała odpowiedzieć tylko jedną składną akcją autorstwa Lewandowski-Pedri. Polak posłał świetne podanie do młodszego kolegi, ale Hiszpan trafił w słupek. Tym sposobem Bayern wygrał starcie z Barceloną 2:0.

Pozostałe mecze

W pozostałych wtorkowych meczach Ligi Mistrzów, Inter wygrał na wyjeździe z Pilzno 2:0, Sporting pokonał Tottenham 2:0, Bayer Leverkusen triumfował 2:0 w meczu z Atletico Madryt, FC Porto doznało dotkliwą porażkę 0:4 z Club Brugge, Liverpool rzutem na taśmę zwyciężył 2:1 w starciu z Ajaksem, natomiast Marsylia okazała się gorsza w przegrany 0:1 meczu z Eintrachtem.