BBC podobnie jak TVP otwiera własną „szkołę”. Jednym z nauczycieli będzie Sergio Aguero

Podczas pandemii koronawirusa szkoły niemalże w całej Europie pozostają zamknięte. Póki co nie Ma żadnych przesłanek, że w najbliższym czasie wróci to do normy nie tylko w naszym kraju, ale także np. w Wielkiej Brytanii. Nic zatem dziwnego, że postanawiają to wykorzystać telewizje, które otwierają się na nowe formaty.

Od jakiegoś czasu dzięki TVP dzieci mają możliwość obcować z wirtualną „szkołą”. Jest to cykl programów dla wielu klas, który oczywiście za sprawą kilku wpadek został brutalnie wyśmiany w mediach społecznościowych. Sam pomysł był jednak słuszny, co potwierdza zaangażowanie się w podobny projekt między innymi BBC. Telewizja od dziś uruchomiła usługę edukacyjną dla dzieci.

Na pierwszy rzut oka jednak możemy zauważyć spore różnice. Przede wszystkim mowa tutaj o obsadzie nauczycieli. Języka hiszpańskiego będzie nauczał Sergio Aguero, zajęcia z historii poprowadzi aktor Danny Dyer (między innymi rola w Football Factory), a z muzyki wielokrotnie nagradzana brytyjska piosenkarka Mabel. W projekcie weźmie także udział chociażby znana z „Doctor Who” Jodie Whittaker oraz były członek One Direction, a obecnie wokalista solowy – Liam Payne.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Jak widać BBC postawiło nieco na gwiazdy szerszego formatu, ale oczywiście nie zabraknie jakościowych treści, chociażby w fizyce, gdzie pole oddano dla Briana Coxa. 52-latek poprowadzi lekcje obejmujące takie tematy, jak układ słoneczny, siła i grawitacja. Łącznie na ekranie i poza nim pracować przy 14-tygodniowym cyklu ma pracować 200 wykwalifikowanych nauczycieli.

Cel jest jeden: zapewnić kompleksowy pakiet dla uczniów w każdym wieku. Dzieci obecnie oczywiście biorą udział w lekcjach online, lecz według badań zaledwie 1/3 uczniów w Wielkiej Brytanii bierze w nich aktywny udział.

Komentarze

komentarzy