Bebe o przygodzie w Manchesterze – „Odejście z klubu to mój najlepszy moment w życiu”

Kiedy młody piłkarz dołącza do wielkiego zespołu, wydaje się, że złapał Pana Boga za nogi. Przeprowadzka do takiego klubu to tylko połowa sukcesu. Zawodnik musi bowiem udowodnić swoją wartość, by następnie liczyć na regularne występy. Czasem zdarza się, że piłkarz zwyczajnie w świecie przepada w zespole pełnym gwiazd. Taką sytuację przeżył w Manchesterze United Bebe. 

Kibice „Czerwonych Diabłów” przeżyli niemały szok, kiedy portugalski zawodnik przychodził do klubu. Zespół z Old Trafford zapłacił za piłkarza w 2010 roku około 8 milionów euro. Nikt tak naprawdę nie wiedział, kim jest Bebe oraz co od niego można oczekiwać.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

W swoim debiutanckim sezonie, Portugalczyk zanotował dwa występy w Premier League oraz jedenaście spotkań w Reserve League. Udział w tych drugich rozgrywkach był dla Bebe bardzo udany, gdyż we wspomnianych meczach zawodnik strzelił pięć bramek. Po sezonie 2010/2011, piłkarz został wypożyczony do Besiktasu. Przygoda w Turcji nie była kompletnie nieudana. Bebe zanotował raptem kilkanaście minut w lidze.

Następnie pojawiły się kolejne wypożyczenia. Najpierw Rio Ave, później Pacos Ferreira. Do 2014 roku Bebe nie zanotował żadnego konkretnego postępu, pomimo „spędzonych” czterech lat w takim klubie jak Manchester United. Portugalczyk wspomina bardzo trudny moment swojej kariery – Każdego dnia dzwoniłem do swojego agenta, by ten załatwił jakiś transfer. To był naprawdę zły czas. Kiedy nie grasz, nawet w wielkim klubie, jesteś nieszczęśliwy. W związku z tym po co to kontynuować? Pamiętam, że wraz z młodzieżową drużyną United wybierałem się na mecz. Zadzwonił do mnie wtedy mój agent, który zakomunikował, że klub sprzedał mnie do Benfiki. To był najlepszy moment w mojej karierze!

Bebe przyznał, że praca z Sir Alexem Fergusonem była dla niego bardzo inspirująca – Ferguson mówił bardzo niewiele. Kiedy jednak coś powiedział, jego słowa były bardzo przekonujące. Był skromną osobą, która pomogła młodym piłkarzom. Kiedy jednak był na treningu, nie lubił żartów, był bardzo poważny, trenował ciężko. Ferguson to osoba, która bardzo mi pomogła. 

Pamiętacie innych piłkarzy Manchesteru United, który kompletnie zagubili się w zespole z Old Trafford?

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy