Będą nagrody The Best FIFA. Robert Lewandowski zgarnie prestiżowe wyróżnienie?

W związku z tym, iż za trwający rok nie zostanie wyłoniony zwycięzca Złotej Piłki, najbardziej prestiżową nagrodą 2020 jest The Best FIFA Men’s Player. W piątek międzynarodowa organizacja podała termin The Best FIFA Football Awards. Już 17 grudnia poznamy piłkarza, który otrzyma tytuł najlepszego zawodnika roku. Faworytem wydaje się Robert Lewandowski. 

Można czuć pewne rozczarowanie w związku z odwołaniem plebiscytu Złotej Piłki. Wydaje się bowiem, że do tej pory żaden inny polski zawodnik nie był tak bliski sięgnięcia po tę nagrodę. Robert Lewandowski rozgrywa genialny rok, co potwierdza triumf Bayernu w lidze, a także w Lidze Mistrzów. W obu rozgrywkach Polak grał pierwsze skrzypce w szeregach „Bawarczyków”.

Gala The Best FIFA

Robert Lewandowski może otrzymać inne, nieco mniej prestiżowe wyróżnienie. FIFA poinformowała bowiem, iż 17 grudnia w Zurychu odbędzie się specjalna gala The Best FIFA Football Awards. Podczas tej ceremonii poznamy m.in. najlepszego zawodnika, zawodniczkę, trenera czy całą jedenastkę piłkarzy i piłkarek.

Głosowanie rozpocznie się 25 listopada i zakończy 9 grudnia. W związku z obowiązujący ograniczeniami, ceremonia wręczenia nagród będzie miała charakter tylko wirtualny.

Komentarze

komentarzy