Jan Bednarek przedłużył kontrakt z Southampton!

Od dłuższego czasu Jan Bednarek prezentował bardzo dobrą formę w Southampon. Nic dziwnego, że ekipa z St. Mary’s Stadium wyraziła chęć przedłużenia kontraktu z zawodnikiem. Polak podpisał z klubem nową umowę, która będzie obowiązywać do 2025 roku.

Bednarek trafił do ekipy „Świętych” w 2017 roku. Początki polskiego defensora w angielskiej drużynie nie były łatwe. Na pierwszy występ w Premier League, Jan Bednarek musiał czekać do połowy kwietnia 2018 roku. 24-latek zagrał w dość ważnym meczu, gdyż rywalem Southampton była Chelsea. Co ciekawe, środkowy obrońca zdobył w tym starciu bramkę, jednakże zespół Polaka przegrał spotkanie 2:3.

Spory wpływ na rozwój kariery Bednarka miała zmiana na ławce trenerskiej w klubie. Drużynę w grudniu 2018 roku przejął Ralph Hasenhuttl, który od razu zrobił z 24-latka podstawowego obrońcę „Świętych”. Od tego momentu, Bednarek jest pierwszym wyborem szkoleniowca.

Nowy kontrakt

Nic dziwnego, że klub wyraził chęć podpisania nowego kontraktu z zawodnikiem. Ekipa „Świętych” w czwartek wydała komunikat.

Jan Bednarek doszedł do porozumienia z zespołem, podpisując kontrakt do 2025 roku.

Komentarze

komentarzy