Będzie rekord transferowy? Chelsea szykuje kolejną ofertę za Wesleya Fofanę!

Choć w trakcie letniego okna transferowego Chelsea wzmocnili Kalidou Koulibaly oraz Marc Cucurella, londyński klub cały czas myśli o sprowadzeniu jeszcze jednego obrońcy. Priorytetem „The Blues” jest Wesley Fofana. Według ostatnich doniesień mediów, Chelsea szykuje kolejną ofertę za Francuza. Wiele wskazuje na to, że byłby to rekord transferowy w kontekście defensora.

Wesley Fofana trafił do Leicester w październiku 2020 roku. Już wtedy angielski klub zapłacił za młodego obrońcę spore pieniądze, ponieważ Saint-Etienne otrzymało 35 milionów euro. Fofana rozegrał bardzo obiecujący sezon 2020/2021. W ubiegłej kampanii 21-latek nabawił się poważnej kontuzji, efektem czego zanotował raptem 7 spotkań w Premier League.

Fofana zostanie najdroższym obrońcą w historii?

Nie wiadomo, czy Wesley Fofana będzie graczem Leicester w trakcie kampanii 2022/2023. Poważne zainteresowanie piłkarzem wykazuje Chelsea. Londyński klub złożył już dwie oferty za defensora, a ostatnia opiewała na ponad 70 milionów funtów. Jak twierdzi Fabrizio Romano, ekipa ze stolicy Anglii szykuje trzecią propozycję.

Skoro ostatnia oferta była już bardzo blisko rekordu Harry’ego Maguire’a, to wszystko wskazuje na to, że trzecia propozycja będzie opiewać na ewentualny rekord transferowy w kontekście obrońcy. Pozostaje pytanie, czy Leicester zaakceptuje ofertę Chelsea.

Komentarze

komentarzy