„Będziesz świetnym piłkarzem” – Samuel Eto’o wspomina rozmowę z Salahem

Niejednokrotnie zdarza się, że piłkarze z większym doświadczeniem mają wpływ na kariery młodszych zawodników. Podobnego zdania jest Samuel Eto’o. Kameruńczyk w ostatnim wywiadzie wspominał o swoich relacjach z Mohamedem Salahem. 

Obaj panowie mieli ze sobą styczność w sezonie 2013/2014. Zarówno Eto’o, jak i Salah grali bowiem w jednej drużynie. Mowa oczywiście o Chelsea, którą prowadził wtedy Jose Mourinho. Kameruńczyk odgrywał przez rok w ekipie Portugalczyka bardzo ważną rolę. Mourinho miał spore problemy z pozycją napastnika, gdyż Fernando Torres i Demba Ba nie spełniali oczekiwań trenera.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Zupełnie inną pozycję w ekipie ze Stamford Bridge miał Mohamed Salah. Egipcjanin dopiero poznawał angielską piłkę, gdyż „The Blues” wykupili piłkarza w styczniu 2014 roku z Basel. Przez pół roku, Salah rozegrał zaledwie dwa spotkania przez pełne 90 minut. Mimo to, Mohamed zakończył rozgrywki w Premier League z dwoma trafieniami oraz dwiema asystami. O wspominanym sezonie wypowiedział się w jednym z ostatnich wywiadów Samuel Eto’o.

Kameruńczyk wyznał, że w trakcie sezonu starał się motywować zawodnika. Eto’o uważa również, że jego słowa miały wpływ na dalszą karierę Egipcjanina – Mam nadzieję, że Salah pamięta dzień, kiedy byliśmy razem w szatni na Stamford Bridge. On miał za sobą bardzo zły występ. Powiedziałem mu jednak wtedy, że musi być cierpliwy. Zmotywowałem go mówiąc: „Jesteś bardzo dobrym piłkarzem, ale będziesz jeszcze świetnym zawodnikiem”

Salah zmienił się w naprawdę wielkiego piłkarza. Napisze wspaniałą historię, dzięki swojej wytrwałości i ogromnej sile pragnienia. Wszystkie sprawy zależą teraz od niego samego. Ma niewiarygodne umięjętności, gra na najwyższym poziomie i posiada wszystko, by zdobyć Złotą Piłkę.

Czy spełnią się słowa Kameruńczyka? Do jego wywiadu będziemy mogli wrócić zapewne dopiero za kilka lat.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy